W pow. mieleckim coraz gorzej. W ciągu tygodnia prawie dwukrotny wzrost zakażeń

  • 2 dni temu, 15:24 (aktualizacja 2 dni temu, 17:23)
  • JT

Podziel się:

Oceń:

 W pow. mieleckim coraz gorzej. W ciągu tygodnia prawie dwukrotny wzrost zakażeń Fot, Archiwum W ciągu ostatniego tygodnia w powiecie mieleckim nastąpił prawie dwu krotny wzrost zakażeń na koronawirusa.
Od soboty 10 października powiat mielecki jest w czerwonej strefie sanitarnej, co świadczy o dużej liczbie zachorowań na koronawirusa na tysiąc mieszkańców. Przeanalizowaliśmy kolejny tydzień i niestety wnioski są złe. Liczba zachorowań nie tylko nie spada, ale rośnie i to w zastraszającym tempie.

W tygodniu obejmującym okres 3-9 października czyli tuż przed objęciem powiatu mieleckiego czerwona strefą  odnotowano w nim 162 przypadki zakażeń na koronawirusa, co daje średnio na dobę 23 zachorowania.

Tydzień następny obejmujący okres 10-16 października czyli pierwszy tydzień funkcjonowania powiatu w czerwonej strefie  przyniósł niestety duży wzrost wykrywanych przypadków zakażeń.  W sumie było ich 285, co daje średnio na dobę prawie 41 zachorowania.
CZYTAJ TAKŻE: Zmiana czasu 2020. Większość tego nie chce

Gdy porównamy więc oba tygodnie – ten przed i po  objęciu  powiatu mieleckiego czerwoną strefą – to widać wyraźnie, że pandemia w tym powiecie nie tylko nie słabnie, ale się rozwija. Dobowa liczba zachorowań jest prawie dwu krotnie wyższa.

Niedobrze wygląda to również gdy porównamy  zachorowania na koronawirusa w powiecie mieleckim do całego województwa podkarpackiego.  W ostatnim tygodniu najwięcej zachorowań odnotowano w mieście Rzeszowie – 358 (  tak wysoki wynik Rzeszowa to przede wszystkim  rezultat piątkowych zachorowań, których było rekordowe 128), ale już na drugim miejscu jest właśnie powiat mielecki z 285 przypadkami koronawirusa.

Powiat mielecki zaczyna przodować także w  niechlubnej liczbie osób przebywających na kwarantannie. Na dziś (17 października) jest ich 1386 i jest to drugi rezultat w województwie.  Na pierwszym jest pow. rzeszowski , który jest jednak liczony w tych statystykach razem z miastem Rzeszowem  z 2097 osobami na kwarantannie.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe