Ognisko koronawirusa w mieleckim szpitalu. Zakażony personel i pacjenci

  • 31.08.2020, 21:11 (aktualizacja 31.08.2020, 21:19)

Podziel się:

Oceń:

Ognisko koronawirusa w mieleckim szpitalu. Zakażony personel i pacjenci Fot. fb Szpital w Mielcu. Ognisko zakażeń w mieleckim szpitalu.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o wystąpieniu ogniska zakażeń w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu i ujawnieniu ośmiu przypadków zachorowań na covid-19.

O zakażeniach koronawirusem w mieleckim szpitalu i wstrzymaniu przyjęć na oddziale neurologicznym pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu >ZOBACZ TUTAJ<

- 20 sierpnia potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u pielęgniarki Oddziału Neurologii w mieleckim szpitalu. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne. Obowiązkiem kwarantanny objęto osoby z personelu oddziału oraz pacjentów. Pacjenci oraz personel zostali przebadani - informuje WSSE w Rzeszowie.

Jak podają służby sanitarne łącznie w ognisku do 30 sierpnia potwierdzono 8 pozytywnych przypadków w tym u 4 pacjentów oraz u 4 osób z personelu medycznego.


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kama
Kama 01.09.2020, 06:30
Informacja jest nie jasna. Proszę wyjaśnić czy te 8 przypadków to (bezobjawowe) wyniki testów czy liczba zachorowań na Covid 19 (choroba z objawami), żeby nie zastraszać w ten sposób ludzi...

ołówek
ołówek 01.09.2020, 14:51
Jak cie zarazi osoba bez obiawowa to tak samo możesz umrzec z powodu powikłań, które u ciebie mogą być ostrzejsze. Więc jakie to ma znaczenie czy jest obiawowa czy nie. Ma wirusa, jest obięta kontrolą, wie że może zarazić innych i swiadomie ich narazic na utrate zdrowa lub życia i koniec.
Kama
Kama 01.09.2020, 23:12
Test PCR nie nadaje się do badań diagnostycznych. Sam twórca tych testów zastrzega, że nie są one przeznaczone do diagnozowania. Skąd taka pewność, że wynik testów jest prawidłowy? Skąd pewność, że osoba " bezobjawowa" jest w stanie Cię zarazić? Może taka osoba jest zupełnie zdrowa? Dlaczego liczba zakażeń wzrasta wraz ze zwiększeniem testowania ludzi a śmiertelność maleje? Dlaczego nie można ufać WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia? Dużo pytań i niejasności na które warto szukać odpowiedzi.
Qin
Qin 31.08.2020, 22:34
Szpital w Mielcu to dno tam to ciężko dostać pomoc ,lekarze i pielęgniarki nie maja Boga w sercu napewno jak przy sądzie ostatecznym to piekło nie pomagacie ludziom trzeba się nanosić żeby pomoc dostać myślałem ze PiS coś z tym zrobi ale widzieć oni podobni
staszek.
staszek. 02.09.2020, 07:49
A co ci ma PiS zrobić szpitale podlegają miastu starostwu a wybraliście pokemonów to na nich zganiajcie a nie PiS wszystkiemu winien, to niedorzeczne.

Pozostałe