Podkarpcie. Chłopczyk zadławił się jedzeniem. Nie przeżył

  • 08.08.2020, 11:33 (aktualizacja 08.08.2020, 16:42)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Podkarpcie. Chłopczyk zadławił się jedzeniem. Nie przeżył Fot. archiwum Mimo pobytu w szpitalu, dziecko zmarło.
W ubiegły poniedziałek, 3 sierpnia, Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie powiadomił prokuraturę o śmierci 9-letniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala w niedzielę z ośrodka "Czyste" położonego w Grodzisku Dolnym (pow. leżajski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dziecko udławiło się pokarmem.

Jak informuje prokurator rejonowy w Leżajsku, w sprawie wszczęto śledztwo, w kierunku zaistnienia przestępstwa określonego w art. 155 kk (nieumyślne spowodowanie śmierci).

Decyzją prokuratury zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

W środę, 5 sierpnia przeprowadzono sekcję zwłok chłopca,  której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia.

W sprawie zaplanowano szereg dalszych czynności  zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia

 

Więcej szczegółów dowiesz się TUTAJ

 

 


Czytaj także:


MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe