Zakażenia w kolejnych szpitalach: w Rzeszowie i Rudnej Małej

  • 03.08.2020, 15:07 (aktualizacja 04.08.2020, 09:19)

Podziel się:

Oceń:

Zakażenia w kolejnych szpitalach: w Rzeszowie i Rudnej Małej Fot. Archiwum Koronawirus przedostaje się do szpitali.
Po tym jak potwierdzono koronawirusa u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie oraz 3 pacjentek z tego szpitala, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał informacje o kolejnych przypadkach zakażeń w innych placówkach medycznych: MSWiA w Rzeszowie oraz Świętej Rodziny w Rudnej Małej.

- 30 lipca uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej. Rozpoczęto dochodzenie epidemiologiczne w wyniku którego ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu 13 osób (personel, pacjenci i środowisko domowe). Do innych PSSE przekazano  informację o 5 osobach, które należy objąć kwarantanną - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu na 2 sierpnia potwierdzono 27 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu.
Oddział wewnętrzny został zamknięty, wstrzymany jest „ruch pacjentów„ na oddziale (wypisy i przyjęcia). Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych na Podkarpaciu jest 109 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1 394 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 808 osób wyzdrowiało. Odnotowano 62 zgony.


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Awerr
Awerr 04.08.2020, 08:37
30 sierpnia uzyskano wynik?

Pozostałe