Wójt Głaz gościł Ministra Ziobro w Tuszowie. Minister chwali gminę za odwagę poglądów [FOTO, VIDEO]

  • 29.07.2020, 15:09 (aktualizacja 31.07.2020, 12:46)
  • SzB, KR

Podziel się:

Oceń:

Wójt Głaz gościł Ministra Ziobro w Tuszowie. Minister chwali gminę za odwagę poglądów [FOTO, VIDEO] Fot. Krzysztof Radoń Minister Sprawiedliwości z wizytą w Tuszowie Narodowym.
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dziś w środę 29 lipca podczas wizyty na Podkarpaciu postanowił odwiedzić Tuszów Narodowy. Strażacy ochotnicy mieli możliwość podziękowania ministrowi za dotacje na zakup sprzętu ratowniczego z funduszu sprawiedliwości. Minister chwalił gminę Tuszów, określając ją jako ta - która "jest odważna".

Minister Zbigniew Ziobro dziś w Rzeszowie podpisał kluczowe porozumienie z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Na mocy tej umowy, miasto Rzeszów odzyskało zamek Lubomirskich w którym planuje urządzić nowe miejscy kultury. Za to Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało teren pod budowę nowej siedziby sądu. Starania lokalnych władz samorządowych o przekazanie zamku ponownie do władz Rzeszowa trwały 12 lat. Dopiero od czasów ostatniej kampanii wyborczej w wyborach parlamentarnych doszło do konkretów w tej sprawie. 

 

 

Bezpośrednio po wizycie w Rzeszowie Minister Ziobro postanowił odwiedzić Tuszów Narodowy.  Swoją ostatnią wizytę w Tuszowie odwołał. Było to jeszcze w czasie kampanii wyborczej na urząd prezydenta RP. Wtedy do Tuszowa dotarł tylko jego zastępca Marcin Warchoł.

Wójt Andrzej Głaz podziękował ministrowi Ziobro za jego zaangażowanie w walkę z jak to określił - "w walkę z pasożytnictwem, kiedy to wykorzystywano jednych, kosztem drugich. Co jak zaznaczył miało miejsce za rządów koalicji PO i PSL" - komentował wójt Andrzej Głaz. Ponadto wójt pochwalił Zbigniewa Ziobro za inicjatywę cofnięcia "konwencji stambulskiej". 

Zbigniew Ziobro wspólnie z swoim zastępcą złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Sikorskiego. Zwiedził też tuszowskie centrum pamięci o słynnym generale. 

Zbigniew Ziobro określił gminę Tuszów Narodowy - jako gminę, która słynie z odwagi. "Tę odwagę okazał wójt Andrzej Głaz w walce o wartości. Generał Sikorski był wielkim Polakiem, który miał odwagę bić się o Polskę.  Mówiąc językiem biblijnym Wy potraficie nazwać rzeczy po imieniu. Mówicie co jest złem, co jest dobrem. My stajemy w obronie wartości, które chcą nam zabrać. Używają do tego pieniędzy, mediów. Ja życzyłbym sobie, żeby w Sejmie było tyle odwagi, ile Państwo mieliście tutaj okazję wykazać to byłoby dużo lepiej - mówił dziś Zbigniew Ziobro w Tuszowie Narodowym 

 

 


Czytaj także:


SzB, KR

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe