Zmiany dla kierowców. Już wkrótce nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy

  • 29.07.2020, 08:37 (aktualizacja 29.07.2020, 09:52)

Podziel się:

Oceń:

Zmiany dla kierowców. Już wkrótce nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy Fot. Archiwum Zmiany mają ułatwić życie kierowcom.
Rejestracja samochodu ma być tańsza. Zniesiony też będzie obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy. Sejm przegłosował jeszcze kilka innych ułatwień dla kierowców.

Zmiany przegłosowane przez Sejm mają wejść w życie jeszcze w bieżącym roku.

Obecnie kierowca nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. Do dokumentów, których nie musimy mieć przy sobie dojdzie jeszcze prawo jazdy. Teraz za brak tego dokumentu przy sobie grozi mandat w wysokości 50 zł. Podczas kontroli policjant wszystkie te dokumenty będzie mógł sprawdzić w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Kolejne zmiany dotyczą samego dowodu rejestracyjnego. Gdy braknie w nim wolnego miejsca na pieczątki stacji diagnostycznej, nie będzie obowiązku jego wymiany. Nowe przepisy zniosą również obowiązek posiadania karty pojazdu i naklejania nalepki kontrolnej na przednią szybę auta.

Następne propozycja dotyczy tablic rejestracyjnych. Po zakupie używanego auta właściciel będzie mógł zachować dotychczasowe tablice i numery. Rejestracja ma mniej kosztować, a nowy samochód zarejestrujemy przez internet.

Teraz nowelizacja prawa o ruchu drogowym trafi do Senatu. Senatorzy mogą jeszcze dokonać pewnych modyfikacji lub przyjąć dokument bez poprawek.

Minister cyfryzacji ogłosi  z trzymiesięcznym wyprzedzeniem zniesienie obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy.


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe