Prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, ale nie zrealizował. Bez zmian w MBO

  • 11.07.2020, 17:50 (aktualizacja 12.07.2020, 08:53)
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, ale nie zrealizował. Bez zmian w MBO Krzysztof Radoń Prezydent Jacek Wiśniewski
Prezydent Jacek Wiśniewski zapowiadał w zeszłym roku, że będą wprowadzone zmiany do regulaminu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zeszłoroczny regulamin wywołał wiele kontrowersji i niepotrzebnych emocji. Dlatego prezydent zapowiadał, że będzie się przyglądał i wyciągał wnioski. Ostatecznie jednak żadnych zmian nie wprowadził.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku powrócono do idei Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa zapoczątkowana przez śp. prezydenta Daniela Kozdębę się sprawdziła i mieszkańcy chcieli kolejnych edycji. Na kolejną edycję trzeba było jednak czekać do zeszłego roku i prezydentury Jacka Wiśniewskiego. 

W puli było 2 miliony złotych. O tych pieniądzach decydowali już sami mielczanie, bo to oni w głosowaniu mogli opowiadać się za daną inwestycją. Ostatecznie w głosowaniu mielczanie wybrali budowę Pumptrucka, boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz koncert gwiazd muzyki hip-hop. 

Samo głosowanie nie obyło się jednak bez kontrowersji. Zwracała na to uwagę chociażby niezależna radna Krystyna Kowalik. - Tak skonstruowany regulamin preferuje duże osiedla, tam gdzie jest najwięcej mieszkańców. Mniejsze osiedla, jak Wojsław czy Rzochów, przy tym regulaminie, nie mają szans na większe inwestycje - podkreślała. 

Sporo poruszenie wywołało również wideo Sebastiana Pereta, który pokazał w jak łatwy sposób można manipulować głosowaniem. 

Prezydent Wiśniewski bronił się mówiąc, że regulamin był wielokrotnie konsultowany i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. Na konferencji prasowej zapowiadał jednak, że teraz regulamin trafi pod lupę. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że były pewne nieprawidłowości, jeśli chodzi o sam sposób głosowania. Będziemy starali się wyciągnąć z tego wnioski – mówił. 

Z jego zapowiedzi jednak nic nie wyszło, bo do tegorocznego regulaminu nie wprowadzono żadnych regulacji, szczególnie w kwestiach, które wywołały wiele kontrowersji w ubiegłym roku. 

Do 15 lipca można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. 

 


Czytaj także:


 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe