Milion złotych na rozwiązanie problemów z wodą w Przecławiu [FOTO]

  • 11.07.2020, 12:02 (aktualizacja 11.07.2020, 16:36)

Podziel się:

Oceń:

Milion złotych na rozwiązanie problemów z wodą w Przecławiu [FOTO] Fot. UMWP W gminie Przecław powstanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 150 m3.
Gmina Przecław otrzyma prawie milion złotych rządowego wsparcia na instalację hydrofobową. Ta inwestycja ma zapobiegać częstym spadkom ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz brakom w dostawach wody.

10 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego burmistrz Renata Siembab uczestniczyła w towarzystwie prezesa ZGK w Przecławiu Krzysztofa Szostaka w konferencji z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie odebrała decyzję o zapewnieniu dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa.

Można uznać to za sukces, ponieważ niewielu gminom jak do tej pory udało się otrzymać takie dofinansowanie rok po roku.

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie nowa kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym o pojemności 150 m3 oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy do 50 kW, w miejsce starej, która jest w katastrofalnym stanie technicznym. 

Będzie to nowoczesny obiekt, zapewniający dostawy wody dla 6 tysięcy mieszkańców gminy w sposób bezpieczny i z odpowiednim ciśnieniem. Pierwszym etapem głębokiej modernizacji sieci była wymiana urządzeń Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją zakończona 30 czerwca.


- Zapas wody w Przecławiu, bez jej tłoczenia, wystarcza zaledwie na dwie – trzy godziny. W przypadku awarii sieci wodociągowej, przynajmniej połowa mieszkańców gminy zostanie odcięta od dostępu do wody pitnej – powiedziała wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Te szacunki potwierdziła burmistrz Przecławia Renata Siembab.

- W ubiegłym roku zmierzyłam się z niesamowitym wyzwaniem. Ponad 3 tys. gospodarstw, przez ponad trzy tygodnie, było pozbawione dostępu do wody – przypomniała burmistrz.

Realizacja zadania stanowi wsparcie procesu infrastruktury krytycznej wodociągowej gminnego wodociągu w Tuszymie w kwocie 998 962,00 zł, koszt całego przedsięwzięcia to ponad 1 mln 200 tys. zł. Inwestycja będzie zrealizowana już w roku bieżącym.
 


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe