4 tysiące na zakup pieca gazowego. Są jeszcze wolne miejsca!

  • 06.07.2020, 09:41 (aktualizacja 06.07.2020, 09:48)

Podziel się:

Oceń:

4 tysiące na zakup pieca gazowego. Są jeszcze wolne miejsca! Fot. Archiwum Jeszcze można składać wnioski. Pieniądze czekają.
Są jeszcze pieniądze na wymianę źródła ogrzewania, ale trzeba się spieszyć. Tylko do 10 lipca można jeszcze złożyć wniosek o udzielenie dotacji w kwocie do 4 tysięcy złotych na dofinansowanie kosztów wymiany węglowego źródła ciepła na kocioł gazowy.

W budżecie miasta Mielca na rok 2020 zarezerwowano na ten cel 400 tys. zł., co oznacza że z tej formy wsparcia w ramach miejskiego programu wymiany kotłów centralnego ogrzewania będzie mogło skorzystać co najmniej 100 osób.

Przyjmowanie wniosków o dotację rozpoczęto 25 czerwca. W pierwszym tygodniu złożono ich 60. Wnioski o udzielenie dotacji będę rozpatrywane według kolejności wpływu wniosków, z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności dofinansowanie obejmie kotły mające powyżej 10 lat eksploatacji. 


O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Mielec, posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonej w granicach administracyjnych gminy. W przypadku, gdy nieruchomość jest przedmiotem współwłasności do ubiegania się o udzielenie dotacji wymagana jest zgoda wszystkich współwłaścicieli.


 Dofinansowaniu podlega realizacja inwestycji służącej ochronie powietrza polegającej na wymianie istniejących węglowych źródeł ogrzewania poprzez demontaż istniejącego źródła ciepła oraz zakup i montaż kotła gazowego posiadającego minimum klasę A. Wszystkie kotły montowane w ramach realizacji inwestycji muszą być fabrycznie nowe.


Dotacje udzielane są do wysokości środków finansowych zarezerwowanych na ten cel w uchwale budżetowej Gminy na dany rok budżetowy, z tym że wysokość dotacji dla jednego Wnioskodawcy wyniesie 95% poniesionych kosztów zakupu kotła, jednak nie więcej niż 4.000,00 zł.


Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej www.mielec.pl oraz w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego 23, p. 17 w godz.: pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.30 – 15.30.
Do wniosku o udzielenie dotacji należy załączyć:


1) dokument potwierdzający posiadany przez Wnioskodawcę tytuł prawny do nieruchomości,
2) oświadczenie, że wnioskodawca zobowiązuje się zamontować przedmiot inwestycji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, według wzoru stanowiącego załącznik  nr 3 do Regulaminu,
3) oświadczenie, że w przypadku inwestycji wskazanej we wniosku o udzielenie dotacji celowej nie korzysta i nie będzie w przyszłości korzystał z innej formy dofinansowania, udzielanej ze środków budżetu Gminy Miejskiej Mielec, według wzoru stanowiącego załącznik Nr 5 do Regulaminu,
4) dokumentację fotograficzną przedstawiającą dotychczasowe źródło ciepła wraz z elementami identyfikującymi urządzenie, np. tabliczka znamionowa lub inny dokument potwierdzający wiek kotła węglowego. W przypadku braku tabliczki lub dokumentu Wnioskodawca wraz z dokumentacją fotograficzną przedkłada pisemne oświadczenie
o przybliżonym wieku kotła.


Wnioski o udzielenie dotacji można składać w Urzędzie Miejskim w Mielcu, przy ul. Żeromskiego 23 (II budynek), w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami,
I piętro, pokój nr 17, w terminie od 25 czerwca do 10 lipca 2020 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.


W terminie do 31 lipca na podstawie złożonych wniosków, Prezydent Miasta Mielca sporządzi i przekaże do publicznej wiadomości listę wnioskodawców zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania, na podstawie nr referencyjnych przypisanych do poszczególnych wniosków.

Udzielenie dotacji następuje na podstawie umowy zawieranej przez Wnioskodawcę z Gminą. Inwestycje rozpoczęte przed podpisaniem umowy z Gminą nie podlegają  dofinansowaniu.
 


CZYTAJ TAKŻE:Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
NowackiR
NowackiR 09.07.2020, 12:13
Skorzystałem już dawno bo stary po 10 latach odmówił posłuszeństwa i wymieniłem go na kocioł gazowy Warmhaus od wentor. Efektywniejsze ogrzewanie i koszty ogrzewania mniejsze patrząc długoterminowo, o zaoszczędzonym czasie, który musiałem poświęcić na rozpalanie i donoszenie opału nie wspomnę.

Pozostałe