Mieleccy ratownicy szykują się na jesień. Szkolili się z zakresu chorób zakaźnych

  • 05.07.2020, 21:22 (aktualizacja 05.07.2020, 21:38)

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy ratownicy szykują się na jesień. Szkolili się z zakresu chorób zakaźnych Fot. Pogotowie Ratunkowe w Mielcu. Wiedza ratowników jest bezcennym narzędziem ich pracy.
Ostatni czas pokazał, że temat chorób zakaźnych jest bardzo dynamiczny. W szczególny sposób zagadnienie dotyczy medyków, którzy stale są narażeni na kontakt z chorobami zakaźnymi. Początkiem lipca w mieleckim pogotowiu ratownicy spotkali się z lek. Piotrem Stępniem, specjalistą chorób zakaźnych, który przekazał im najnowszą wiedzę dotyczącą COVID-19, jak również innych chorób, z którymi się stykają.

- Jak pokazało życie, wiedza ratowników jest bezcennym narzędziem ich pracy. Im lepiej znają specyfikę biologicznego „wroga”, z którym się mierzą, tym większa szansa na wygraną i tym większe bezpieczeństwo pacjentów oraz ich samych – powiedział Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego Pogotowia.


Lek. Piotr Stępień nie krył, że nie chce się ograniczyć do samej tematyki COVID-19:


- Niestety spectrum chorób zakaźnych, na które narażeni są ratownicy, jest duże. Dziś zajmiemy się także tematyką grypy, ponieważ jesienią jest z nią ogromny problem, który może się jeszcze kumulować z COVID-em. Warto wśród pacjentów szerzyć ideę szczepień, bo dzięki temu nam wszystkim w zawodach medycznych jesienią będzie nieco łatwiej pracować - mówił Lek. Piotr Stępień

Wśród omawianych na szkoleniu zagadnień jest ponadto mowa o wirusie zapalenia wątroby typu B i C oraz HIV, czyli te zakażenia krwiopochodne, na które narażeni są ratownicy w związku z wykonywaną pracą - powiedział lek. Piotr Stępień.

 


CZYTAJ TAKŻE:


Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe