Są pieniądze na usuwanie azbestu. Za samowolne pozbycie się go grozi grzywna

  • 30.06.2020, 17:41 (aktualizacja 30.06.2020, 17:49)

Podziel się:

Oceń:

Są pieniądze na usuwanie azbestu. Za samowolne pozbycie się go grozi grzywna Fot. Archiwum Kto jeszcze ma na dachu azbest, może wnioskować o jego bezpłatną utylizację.
Gmina Mielec otrzymała prawie 10 tysięcy złotych dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Za te pieniądze można zutylizować 16,5 tony takich wyrobów. Za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.

Pieniądze na utylizowanie azbestu gmina zdobyła z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Pozyskana kwota w wysokości 9860 złotych ma pomóc w unieszkodliwieniu jak największej ilości odpadów zawierających azbest.


Za pozyskane pieniądze usunięte zostanie co najmniej 16,5 t wyrobów zawierających azbest. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dotacji na dofinansowanie realizacji tego przedsięwzięcia. Po podpisaniu umowy dotacyjnej i wyłonieniu wykonawcy robót nastąpi odbiór wyrobów azbestowych od mieszkańców którzy złożyli w tym celu stosowne wnioski. 

- Ze względu na możliwe zwiększenie funduszy na ten cel w 2020 r oraz planowany nabór na kolejne lata, w dalszym ciągu zachęcamy mieszkańców gminy Mielec do demontażu i wymiany pokryć dachowych zawierających azbest i składania wniosków do urzędu na ich odbiór i utylizację. Szczegółowe informację w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod nr (17) 774 56 38 lub bezpośrednio w Urzędzie Gminy Mielec pok. 13 - czytamy w komunikacie gminy Mielec.

Przypominamy, że od 1997 roku w Polsce obowiązuje zakaz produkcji wyrobów zawierających azbest, obrotu azbestem i wyrobami, które go zawierają oraz sprowadzania azbestu i wyrobów, które go zawierają. Rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej mówi, że wszelkie wyroby, które zawierają azbest muszą zniknąć do 31 grudnia 2032 roku.

Gmina informuje, że za samowolne usunięcie azbestu z posesji i wyrzucenie bądź zagospodarowanie go w nielegalnym miejscu grozi kara grzywny.
 


CZYTAJ TAKŻE:


 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe