Jest już wynik testu na obecność koronawirusa u Marszałka Ortyla!

  • 26.06.2020, 22:51 (aktualizacja 26.06.2020, 23:29)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Jest już wynik testu na obecność koronawirusa u Marszałka Ortyla! fot. archiwum Marszałek Władysław Ortyl nie ma koronawirusa.
Po tym jak we wtorek do Urzędu Marszałkowskiego przyszła osoba zakażona koronawirusem podkarpacki sanepid rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. Jak się poźniej okazało niestety zaraziła się Anna Huk, członek Zarządu Województwa. Kolejne podejrzenia padły na resztę członków Zarządu w tym na Marszałka Władysława Ortyla.

Cały Zarząd Województwa Podkarpackiego od wtorku 23 czerwca przebywał na kwarantannie. W tym gronie był także marszałek Władysław Ortyl

Przeczytaj >> Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim? Co z Marszałkiem?

Dziś wieczorem już oficjalnie poznaliśmy wynik testu. Marszałek Władysław Ortyl nie ma koronawirusa. Nadal grupa pracowników, która mogła mieć bezpośredni kontakt z osobą zarażoną przebywa na kwarantannie. Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć jest to grupa kilkunastu osób. 

Nawiązując do informacji z wtorku dotyczących konkursu na stanowisko kierownicze prowadzonym przez urząd marszałkowski, w którym jeden z uczestników był zakażony koronawirusem, informuję, że osoby uczestniczące w konkursie zostały objęte kwarantanną i są poddawane testom na obecność koronawirusa. Urząd Marszałkowski wdrożył wszelkie procedury jakie są przewidziane w takiej sytuacji zgodnie z instrukcjami Sanepidu. Niestety u jednej z osób wynik testu dał wynik pozytywny. W związku z tym podjęto przewidziane na taką okoliczność kroki. Trwa postępowanie epidemiologiczne w tej sprawie - komentuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

 


Czytaj także:


 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe