Do mieleckiego szpitala wracają porody rodzinne!

  • 05.06.2020, 11:20 (aktualizacja 05.06.2020, 12:52)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Do mieleckiego szpitala wracają porody rodzinne! Fot. archiwum Szpital specjalistyczny w Mielcu ponownie uruchamia możliwość porodów rodzinnych.
Na Oddziale Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego w Mielcu znów będzie można rodzić rodzinnie, co do tej pory uniemożliwiała sytuacja epidemiologiczna związana z COVID-19. Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa nie są już niezwykle istotne.

Mielecki szpital specjalistyczny ponownie uruchamia możliwość porodów rodzinnych. Warto zaznaczyć, że cały czas obowiązuje specjalny reżim sanitarny związany z profiaktyką COVID-19. 

- Oczywiście porody rodzinne muszą odbywać się zgodnie z określonymi zasadami higieny i epidemiologii. Osoby, które zdecydowały się na porody rodzinne muszą mieć wykonany test na covid-19, który nie może być starszy niż 5 dni w dniu porodu. Tak więc najpierw trzeba ustalić z lekarzem ginekologiem-położnikiem planowany termin rozwiązania, a następnie udać się do punktu pobierania badania materiału biologicznego, który mieści się przy Poradni Chorób Zakaźnych w mieleckim szpitalu. Działa on od poniedziałku do piątku od 7.30 do 9.30. - mówi lek. Magdalena Krępa, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa.


Jeśli nie ma przeszkód, by osoba towarzysząca mogła wziąć udział w porodzie rodzinnym, musi pamiętać o tym, że przez cały czas będzie musiała mieć rękawiczki, maseczkę i inną odzież ochronną, w tym fartuch. - Tego rodzaju zalecenia dotyczące wznowienia porodów rodzinnych, a także warunków, w jakich się mają odbywać, pochodzą od Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, a dotyczą wszystkich szpitali, ale oczywiście poszczególne placówki wdrażają je w miarę możliwości - dodaje lek. Magdalena Krępa. 
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Wandale w akcji. Nowa biblioteka w Mielcu pod ostrzałem? [FOTO]

>>>Miasto nie do poznania! Mielec w 1991 i 2020 roku [FILM]

>>>Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych!

 

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 05.06.2020, 23:38
Dobrze że w kosciele nie ma ograniczonej ilosci osob a na porodowce dwie i to z jednego domu to dużo. Testy nie sa konieczne ale oczywiscie trzeba na czyms zrobić... Kto jest w stanie okreslic kiedy dokladnie dziecko sie urodzi? Paranoja! To jest odbieranie najpiekniejszych chwil w życiu rodzinom, odzieranie z godnosci kobiet, ktore potrzebuja wsparcia partnerow a w zamian laduja miedzy obcymi ludzmi, nagie, ogarniete bólem i ograniczona swiadomoscia podczas tak wielkiego wysilku, niejednokrotnie przestraszone. W takich chwilach nawet najmilsza położna ktora jest obca osoba nie zastapi uscisu dloni partnera

Pozostałe