Natalia Tylutka wśród najlepszej jedenastki w Polsce

  • 29.05.2020, 11:01 (aktualizacja 29.05.2020, 13:58)

Podziel się:

Oceń:

Natalia Tylutka wśród najlepszej jedenastki w Polsce ZS w Mielcu. Życzymy sukcesu w ogólnopolskim finale.
Ogólnopolski sukces Natalii Tylutkiej, uczennicy technikum hotelarskiego w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, która została laureatką eliminacji krajowych w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego i awansowała do ścisłego finału.

Zadaniem uczennicy było napisanie obszernej pracy interpretacyjnej realizującej temat: „Od lat trzynastu w pełnej izolacji – Kaczmarski w poezji o represji władzy wobec obywateli”. 

Jury, złożone m. in. z pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wysoko oceniło tekst mielczanki i zaprosiło ją do finału, który ostatecznie zostanie rozstrzygnięty w czerwcu w siedzibie Centrum Młodzieży w Krakowie.

W bieżącym roku w ostatnim etapie zmagań weźmie udział jedynie jedenaście osób z całej Polski. Opiekunem uczennicy jest polonista, Dariusz Dudek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Tragedia w gm. Padew Narodowa: Dziecko pogryzione przez psa

>>>Uwaga rodzice! Są jeszcze wolne miejsca w mieleckich przedszkolach

>>>Z REGIONU: Kompletnie pijana matka zajmowała się synkiem

>>>Mielecki szpital otrzymał darowiznę. Za pieniądze kupi urządzenie do wykonywania testów na koronawirusa

>>>Po ubiegłorocznych kontrowersjach nadal nie będzie zmian w Mieleckim Budżecie Obywatelskim


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe