Mielecki szpital otrzymał darowiznę. Za pieniądze kupi urządzenie do wykonywania testów na koronawirusa

  • 29.05.2020, 10:54 (aktualizacja 29.05.2020, 13:59)

Podziel się:

Oceń:

Mielecki szpital otrzymał darowiznę. Za pieniądze kupi urządzenie do wykonywania testów na koronawirusa Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu Każde wsparcie jest potrzebne.
Grupa Azoty SA z Tarnowa przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu w Mielcu darowiznę w wysokości 100 tys. zł na zakup urządzenia, który umożliwia szybkie testy wykrywające obecność wirusa COVID-19.

Mielecki szpital za przekazane pieniądze zakupi platformę molekularną do diagnostyki genetycznej mikroorganizmów BD MAX, która umożliwia szybkie testy wykrywające obecność koronawirusa SARS – CoV-2. 

- W imieniu pracowników i pacjentów naszego szpitala chciałbym serdecznie podziękować za przekazane pieniądze. Ten gest zostanie przez nas zapamiętany i doceniony – mówi Zbigniew Torbus, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły łącznie 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. Fundusze zostały skierowane przede wszystkim do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych w regionach działalności poszczególnych firm. Działania są prowadzone w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Tragedia w gm. Padew Narodowa: Dziecko pogryzione przez psa

>>>Uwaga rodzice! Są jeszcze wolne miejsca w mieleckich przedszkolach

>>>Z REGIONU: Kompletnie pijana matka zajmowała się synkiem

>>>Po ubiegłorocznych kontrowersjach nadal nie będzie zmian w Mieleckim Budżecie Obywatelskim

- Pandemia jest dla całego społeczeństwa czasem próby. Na szczęście Polacy mają w trudnych czasach zdolność do niezwykłej mobilizacji i solidarności. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale także firm, czego przykładem jest Grupa Azoty wspierająca od samego początku walkę z pandemią. Chciałbym za to bardzo Grupie Azoty podziękować. To doskonały przykład, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu – podkreśla europoseł Tomasz Poręba, który w aktywny sposób wspierał starania o przekazanie mieleckiemu szpitalowi środków na walkę z pandemią.

Grupa Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie przekazała łącznie 750 tys. zł darowizn na walkę z pandemią. 

- Pomagamy w walce z pandemią, bo to ważne dla państwa, społeczeństwa, gospodarki. Chcemy, aby nasza pomoc służyła przede wszystkim społecznościom lokalnym, ale nie ograniczamy się wyłącznie do siedzib naszych spółek. Zakłady Grupy Azoty są ważnymi podmiotami dla całych regionów, dlatego poza Tarnowem wspomogliśmy też szpitale w Mielcu czy Brzesku – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe