Pielęgniarki nie przyjęły podwyżki

  • 6.07.2018, 15:58
Pielęgniarki nie przyjęły podwyżki
5 lipca dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego przeprowadziła rozmowy z przedstawicielami personelu pielęgniarskiego, spośród którego przeszło 140 osób przebywa na zwolnieniu chorobowym.

Dyrekcja zaproponowała personelowi pielęgniarskiemu 400 zł brutto przesunięcia środków w ramach dodatku ministerialnego do podstawy wynagrodzenia zasadniczego. Wszystkie pochodne liczone od wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o kwotę 400 zł byłyby sfinansowane z budżetu szpitala (kwota ok. 1,7 miliona zł rocznie) - czytamy w najnowszym komunikacie dyrekcji mieleckiego szpitala.

W dniu dzisiejszym (6 lipca) propozycja ta została odrzucona przez personel.

Jednocześnie dyrekcja informuje, że w dniu 6 lipca br. rozpoczęły się  mediacje w sprawie trwającego od kwietnia br. sporu zbiorowego ze związkami zawodowymi.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mario
Mario 8.07.2018, 21:42
Dają ochłapy 400 brutto czyli 5 razy mniej od kwoty o którą walczą. Spór można prosto rozwiązać dać godne podwyżki pielęgniarką i poza tym pozbyć się śmieci przez które są problemy w szpitalu - Dyrekcja WON Tymuła WON Ortyl WON
dziobak
dziobak 9.07.2018, 09:45
Bardzo łatwo rozdawać cudze pieniądze, których nie ma. Jeżeli piszesz, że należy dać podwyżki to wskaż źródło ich finansowania. Napisz komu starosta ma zabrać, komu podnieść składkę?
wielebny ojciec
wielebny ojciec 7.07.2018, 20:18
Co tam PiSowcow obchodza problemy pielegniarek i pacjentow. Najwazniejsze, zeby byly miliony dla Rydzyka. Tutaj nie maja zadnych problemow z sypnieciem grosza i pieniedzy dla Rydzyka nigdy nie brakuje.
zboku
zboku 7.07.2018, 12:53
nie da się tego inaczej skomentować jak wielką porażkę nieudaczników zarządzających powiatem i dyrekcji szpitala - żeby przez swoją indolencje narażać życie i zdrowie mieszkańców regionu? No niestety oni ponoszą odpowiedzialność za zapewnienie ochrony zdrowia. Takie problemy załatwia się odpowiednio wcześniej, a nie wygasza oddziały. Mam nadzieję, że niczyje zdrowie na tym nie ucierpi, bo jeśli tak, to szykujcie sie na procesy. Samo zmienianie ciągle dyrektora szpitala już było złą przesłanką, a teraz efekty widać. Komuś się wydaje, że zarządzać może każdy koleś z ulicy. No nie może, chyba że w swoim prywatnym zakładzie.
Gin
Gin 6.07.2018, 18:04
Hahaha żałosne.. wstyd wogole o tym pisać! 200 zł podwyżki która już mają i im się należy odgórnie narzucona od Zembali ???????????? to tak jak wziąć im 200 zł i dać 200 zł. Śmieszne.
auuu
auuu 6.07.2018, 17:21
Radny Z Tymula mial gotowe rozwiazania juz kilka lat temu...... niech je wdrozy
dziobak