Wycinają drzewa na potęgę! [interwencja]

  • 7.03.2018, 09:57
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Wycinają drzewa na potęgę! [interwencja]
Kolejne 30 drzew zniknęło z naszego miasta. Po topór trafiły te znajdujące się przy ulicy Dąbrówki, Zygmuntowskiej i Chałubińskiego oraz w pobliżu starej biblioteki.

- Znowu wycinają drzewa, proszę, zróbcie coś z tym, bo niedługo nie będziemy mieli czym oddychać - powiedział nasz czytelnik, który w ubiegłą środę, widząc niedaleko swojego bloku leżącą na ziemi dorodną sosnę, zadzwonił do naszej redakcji.

Znajdujące się przy blokach brzozy, świerki i sosny już jakiś czas temu zostały oznaczone do wycinki. Na każdym z nich, oprócz wymownej zielonej kreski, widoczne były kartki z informacją, żeby w dniu wycinki mieszkańcy osiedla nie parkowali samochodów w pobliżu wyznaczonych drzew. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wycinali drzewa przez dwa dni, w ubiegłą środę i czwartek. Decyzję o wycince podjął Urząd Miejski w Mielcu na prośbę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mielcu. Widać, że drzewa przeznaczone pod topór rosły w tym miejscu od lat.

- Dlaczego nagle przeszkadzają, czy nie można było przeprowadzić sieci w innym miejscu, tylko na linii rosnących drzew - pyta mieszkaniec osiedla Smoczka.

  W biurze promocji i informacji urzędu miasta dowiedzieliśmy się, że wycinka jest konieczna, bo związana z modernizacją sieci ciepłowniczej planowaną przez MPEC w Mielcu. Ze względu na znajdującą się tam sieć ciepłowniczą drzewa te nie powinny rosnąć w tym miejscu. Nasadzone zostały najprawdopodobniej przez mieszkańców lub stało się to samoistnie - mówi Krzysztof Urbański z magistratu.

  Kilka drzew zostało wyciętych także w pobliżu zburzonej na Osiedlu biblioteki. W tym przypadku drzewa stały na drodze nowej inwestycji.

Msk
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
olo
olo 8.03.2018, 16:32
Topole chyba najbardziej zaśmiecają miasto , są przyczyną alergii pora na nowe drzewa .
asdf
asdf 7.03.2018, 20:23
Juz zapomnieli gdy po burzach lezaly topole na samochodach, ulicach czy na budynku biblioteki....
Sosna
Sosna 7.03.2018, 15:45
Ciąć Panowie ciąć ,nie rozumię jak ktoś kto nie sadził ani nie jest właścicielem ma obiekcje?... Komuna!

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------