Odkomarzanie: 5 czerwca

Odkomarzanie: 5 czerwca pixabay
Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Mielcu tak jak w minionych dwóch latach zostaną przeprowadzone zabiegi rozpylania środków przeciw komarom.

Takiemu działaniu na początku czerwca poddane zostaną miejsca, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe – głównie miejskie parki i skwery: Park Leśny Góra Cyranowska, parki przy zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego, Jagiellończyka i Żeromskiego (obok Hali Targowej), Piaskowej i Korczaka, w Parku Inwalidów Wojennych (ul. Staszica), za Hotelem Polskim, za Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kusocińskiego) i Samorządowym Centrum Kultury oraz park przy Pałacyku Oborskich. Ogółem zabiegowi zostanie poddane około 40 hektarów terenu. Warto też dodać, że rozpylane środki działają również przeciw kleszczom. Opryski za pomocą urządzenia naziemnego wykona specjalistyczna firma z Rzeszowa. 

- Mieszkańców miasta Mielca prosimy aby w godzinach wieczornych postarali się nie przebywać w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu w wymienionych miejscach - informuje Anna Karwacka, kierownik biura promocji i informacji UM w Mielcu. 


Akcja odkomarzania zaplanowana na 5 czerwca będzie przeprowadzona za pomocą środków dostosowanych do miejsca rozpylenia oraz aktualnej sytuacji pogodowej. Po dwóch tygodniach rozpylanie środków zostanie powtórzone. W przypadku wystąpienia silnego wiatru lub opadów deszczu, zabieg zostanie przeprowadzony kilka dni później.

Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe