Reklama

Reklama

We wrześniu pow. mielecki znów w czołówce bezrobocia

Opublikowano: 31 października 2020 14:25
Autor: JT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Od dłuższego czasu w kolejnych miesiącach powiat mielecki notuje największe wzrosty bezrobocia w woj. podkarpackim. Nie inaczej było również we wrześniu kiedy w tym powiecie przybyło 59 bezrobotnych. Gorszy był tylko pow. leski, w którym liczba bezrobotnych zwiększyła się o 68 osób.

Reklama

Oprócz tych dwóch powiatów jeszcze tylko w trzech we wrześniu wzrosła liczba bezrobotnych (podawane przez urzędy pracy wzrosty bezrobocia w danych miesiącach to różnica pomiędzy liczbą osób zarejestrowanych i wyrejestrowanych): w pow. przemyskim o 28 osób, mieście Przemyślu o 4 osoby i pow. lubaczowskim o 3 osoby.
CZYTAJ TAKŻE:Mieleckie firmy ukrywają zakażenia wśród pracowników. System nakładania kwarantanny przestaje działa

W pozostałych 17 powiatach i miastach takich jak Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg liczba bezrobotnych zmniejszyła się. Przy czym najwięcej w pow. krośnieńskim o 134 osoby, ropczycko-sędziszowskim o 124,   przeworskim o 114 i jasielskim o 113 osób.

Niestety powiat mielecki najgorzej też wypada w rocznym zestawieniu wzrostu lub spadku bezrobocia. Pomiędzy wrześniem 2019, a wrześniem 2020 w powiecie tym przybyło  1316 bezrobotnych.

Pewnym  pocieszeniem jest natomiast  pojawienie się w powiecie  mieleckim w ostatnim czasie  coraz większej liczby ofert pracy. Kiedy w kwietniu i maju kryzys koronawirusowy najmocniej uderzył w rynek pracy tych ofert było odpowiednio 178 i 136. W  lipcu pojawiło się ich 621, w sierpniu 533, we wrześniu ponownie 621.

- Większa liczba ofert pracy pozwala mieć nadzieję, że sytuacja na lokalnym rynku pracy będzie się poprawiać, choć nadal trudno ostatecznie przewidzieć jak pracodawcy będą się zachowywać w kolejnych miesiącach- zaznaczył Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    PATOSYSTEM

    Niektórzy myślą żę gospodarkę i PKB zrobi się nie pracą a socjalem i alimentami na dorosłe dzieci??? 1. Zabrać socjal a dać dużą kwotę wolną od podatku !!! 2. Alimenty na dorosłe dzieci do 20 roku życia MAX !!!