Reklama

Reklama

Sprostowanie do informacji Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji

Opublikowano: 22 października 2020 06:46
Autor: JT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W dniu 25 września na łamach portalu korso.pl ukazała się informacja pt. „Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji”, która była oparta na informacji zaczerpniętej ze strony Urzędu Gminy w Radomyślu Wielkim.

Reklama

W odpowiedzi na tę informację do redakcji wpłynęło pismo  ze strony Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  Regionalny Zakład Gospodarki Wodnej w Krakowie, podpisane przez dyrektor Małgorzatę Sikora z wnioskiem o publikację sprostowania.

Czyniąc zadość temu wnioskowi publikujemy treści pisma odnoszące się do merytorycznych fragmentów informacji podnoszących, że zawarte w niej treści są nieprawdziwe.

 Jak napisano w piśmie. Artykuł pt. Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji opublikowany 25 września 2020 r. na stronie internetowej www.korso.pl zawiera nieprawdziwe informacje.

Nieprawdziwe jest sformułowanie: „Roboty zleciło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie po usilnych zabiegach włodarzy Gminy Radomyśl Wielki, radnych i sołtysów”. Wyjaśniam, iż prace utrzymywaniowe i konserwacyjne zostały zaplanowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i absolutnie nie wynikają z usilnych starań włodarzy gminy, a stanowią wynik realizacji zapisów „Planu Utrzymania Rzek i Potoków”.

Również następujące zdanie. „Potok Dęba  w Janowcu, … i tzw. hakowanie tj. usunięcie z dna rowu wszelkiej roślinności…” zawiera nieprawdziwe informacje. Usuwanie roślinności ma charakter selektywny, odcinkowy. Prace prowadzimy każdorazowo z zachowaniem dobrych praktyk w utrzymaniu rzek i potoków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.