Reklama

Reklama

Spotkanie z seniorami w SCK

Opublikowano: 8 lipca 2019 18:10
Autor: BW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Starostwo Powiatowe w Mielcu zapraszają seniorów na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbędzie się ono 9 lipca w godz. 15:00-17:00 w SCK w Mielcu.

Reklama

„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”  to akcja, która odbędzie się w 94 powiatach na terenie całej Polski w każdym z 16 województw. Jej organizatorem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (międzyresortowy organ pomocniczy Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego), działająca w strukturze organizacyjnej Ministerstwa Infrastruktury.
- Wybór miejsc, w których będzie prowadzona akcja, został poprzedzony analizą wstępnych statystyk policyjnych za 2018 rok (stan na 8.01.2019r.) dotyczących osób powyżej 60 roku życia (rowerzystów, kierowców i pieszych). Matrycą porównawczą do statystyk policyjnych za 2018 r. było opracowanie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dotyczące klasyfikacji ryzyka zagrożeń wypadkami drogowymi na obszarach województw i powiatów. Dokument ten pozwala na pełną charakterystykę obszarów powiatów pod kątem wypadkowości na tych drogach. Akcja, jak co roku realizowana jest przy udziale Policji jako Partnera – informuje w piśmie skierowanym do starostw Rafał Weber, Sekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury.

Akcja „„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”  ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia jako uczestników ruchu drogowego. Planowane działania obejmują przeprowadzenie warsztatów oraz zapewnienie uczestnikom akcji bezpłatnego serwisu rowerowego. Podczas zaplanowanych Warsztatów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będą poruszane m.in. takie tematy jak zgodnie z obowiązującymi  przepisami prawa prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe po zmroku; jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza ma wpływ na percepcję i możliwość kierowania pojazdem, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako kierowca – senior, rowerzysta – senior, pieszy – senior uwzględniając zmiany biologiczne i mentalne postępujące wraz z wiekiem, mające znaczący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przeprowadzenie akcji ma również na celu zbudowanie wśród seniorów poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w wymiarze lokalnym i ogólnospołecznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.