Reklama

Reklama

Seniorze zadbaj o siebie!

Opublikowano: 2 maja 2019 11:40
Autor: BW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Policjanci zapraszają seniorów z Mielca na debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”. Spotkanie odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu przy ulicy Skłodowskiej – Curie 4, w piątek 17 maja o godz. 11.30.

Reklama

Głównym celem działań policyjnych na rzecz bezpieczeństwa seniorów jest uwrażliwienie na sytuacje, podczas których osoby starsze mogą stać się ofiarą przestępstwa. Dbałość o seniorów poprzez prowadzone działania profilaktyczne to od lat priorytet mieleckich policjantów.

W trakcie planowanego spotkania funkcjonariusze przybliżą tematykę sposobu działania oszustów między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Podczas debaty poruszane będą także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy wobec seniorów oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta wygłosi referat na temat: „Senior świadomym konsumentem – bezpieczne zawieranie umów”.

W debacie udział wezmą seniorzy Uniwersytetu III Wieku, przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Mielcu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także innych instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mielcu. Spotkanie przeprowadzą policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich chętnych seniorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.