Reklama

Reklama

Nie będzie transportu powiatowo-gminnego

Opublikowano: 29 lipca 2016 11:45
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Starostwo Powiatowe w Mielcu już niedługo będzie organizować transport publiczny w całym powiecie. Przypomnijmy, że na mocy ustawy o publicznym transporcie zbiorowym powiat jest do tego zobligowany. Transport publiczny będzie funkcjonował od 1 września 2017 roku.

Reklama

Nie znamy jeszcze konkretów nowego rozwiązania. Ale już teraz można potwierdzić, że prawie wszystkie gminy zadeklarowały gotowość do rozpoczęcia rozmów. - Na ostatnim konwencie wójtów powiatu mieleckiego doszliśmy do porozumienia. Praktycznie wszyscy wójtowie zaakceptowali moją propozycję. Jedno jest pewne, że to starostwo będzie organizatorem transportu. Uchwały inwencyjne w tej sprawie podjęły wszystkie gminy poza gminą Przecław, ale mamy nadzieję, że radni po konsultacjach dojdą do porozumienia. Warto podkreślić, że transportu publicznego nie mogą prowadzić spółki miejskie. Nie będziemy zakładać powiatowo-gminnego związku, a przypomnę, że w tej dyskusji pojawiła się taka propozycja. Transport w powiecie będzie obsługiwany przez naszych rodzimych przewoźników. Nowe rozwiązania wejdą w życie 1 września 2017 roku - powiedział nam starosta Zbigniew Tymuła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.