Reklama

Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń. Wiemy jakie niebezpieczeństwa sygnalizują mielczanie

Opublikowano: 21 października 2020 08:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Od 4 lat działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. Od początku jej funkcjonowania mieleccy policjanci przyjęli 3946 zgłoszeń, 2357 z nich potwierdzili a 2044 wyeliminowali. Jakie zagrożenia zgłaszają mieszkańcy powiatu mieleckiego?

Reklama

Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Policjanci wciąż zachęcają do korzystania z tego narzędzia podczas działań profilaktycznych z młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami.

Przez cały okres działania Mapy do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu trafia coraz więcej zgłoszeń. Od września 2016 do końca roku 2016 wpłynęło ich 445, przez cały 2017 rok policjanci odebrali 824 zgłoszenia, w 2018 roku 866, natomiast w 2019 roku odnotowano 929 zgłoszeń. Dotychczas, w 2020 roku koordynatorzy Mapy przyjęli już 882 zgłoszenia.


Przeczytaj także: Które placówki w powiecie mieleckim zawiesiły w tym tygodniu zajęcia szkolne? Mamy listę


W zdecydowanej większości zgłoszenia dotyczą wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym, szczególnie przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Funkcjonariusze otrzymują także sygnały dotyczące m.in. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Duża ilość zgłoszeń na terenie naszego powiatu pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa nie są obojętne mieszkańcom oraz, że chcą mieć oni wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszkają, uczą się lub pracują.

W Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu Mapę obsługuje 10 koordynatorów, którzy weryfikują zgłoszenia również na terenie Komisariatów Policji, Posterunków oraz Rewirów Dzielnicowych podległych KPP Mielec. Zadania z zakresu weryfikacji zgłoszeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa realizują w szczególności policjanci wydziału prewencji, wydziału ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Policjanci zachęcają do korzystania z tego interaktywnego narzędzia, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej. Jest ono w 100% bezpieczne, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami.


Przeczytaj także: Prace przy rondzie na ul. Wojska Polskiego już na finiszu [FOTO, VIDEO]


Funkcjonariusze odpowiedzialni za funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.