Reklama

Reklama

Koronawirus. Aktualna sytuacja w mieleckim oddziale zakaźnym: "Jesteśmy gotowi!"

Opublikowano: 4 marca 2020 11:43
Autor: SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Mielecki oddział zakaźny w szpitalu specjalistycznym w Mielcu jest jednym z ważniejszych ośrodków na Podkarpaciu, gdzie będzie prowadzona profilaktyka osób zakażonych koronawirusem.

Reklama

Jak przyznaje ordynator mieleckiego oddziału zakaźnego lek. Józef Sznajder - mielecki oddział jest gotowy na osoby, które zgłoszą się z podejrzeniem koronawirusa. Zastosowano specjalne procedury. Oddział jest odpowiednio przygotowany. 

- Na oddziale mamy specjalne izolatki, które będą służyć do leczenia pacjentów. Oddział jest na tyle duży, że wydzieliliśmy specjalną strefę, gdzie będziemy diagnozować osoby z podejrzeniem wirusa. Cały parter przeznaczyliśmy tylko do ewentualnych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Cieszy mnie to, że strażacy zorganizowali te ćwiczenia przy oddziale. Sami nie wiemy jaki może być ewentualny rozmiar epidemii. Ale dzięki takim działaniom wiemy, że będziemy mogli być zabezpieczenia na leczenie większej ilości pacjentów - mówi lek. J. Sznajder, ordynator oddziału zakaźnego.

- Aktualnie na oddziale nie ma pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wczoraj wypisałem z oddziału dwie osoby, które miały podejrzenie zakażenia koronawirusem. Osoby te miały kontakt z osobą, która przebywała w północnych Włochach. Przebadano wszystkie osoby, także tą która była we Włoszech. Badania wykluczyły koronawirusa - dodaje lek. J. Sznajder

- Ja w życiu przeżyłem już kilka takich podobnych zdarzeń, które możemy określić epidemiami. Ostatnio parę lat temu mieliśmy do czynienia z ptasią grypą. Potem znowu świńska grupa, której zresztą pierwszy przypadek wykryty był właśnie w Mielcu. Teraz na pewno można myśleć, że mamy do czynienia z zagrożeniem, jednak patrząc na to jak poradziliśmy sobie ze wcześniejszymi zagrożeniami, myślę, że i teraz sobie poradzimy - informuje lek. J. Sznajder

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie  w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostają 132 osoby.  Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 2 osób – są one w trakcie badań.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 30 testów,  wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -3

    Danuta

    NIE WPUSZCZAĆ LUDZI CO PRZYJEŻDŻAJĄ Z KRAJÓW ZARAŻONYCH