Reklama

Reklama

Jak nie dać się oszustom? Spotkanie dla seniorów

Opublikowano: 21 stycznia 2020 10:56
Autor: MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Policjanci zapraszają seniorów na debatę „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”. Gościem spotkania będzie policjant Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który omówi wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

Reklama

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2020 roku, o godz. 11.30 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Pierwsza debata pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie” została zorganizowana przez policjantów w maju ubiegłego roku.

Tematem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych w Mielcu i na terenie powiatu. W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście, którzy rozmawiali z seniorami o przemocy wobec osób starszych, o testamentach i sprawach spadkowych oraz o bezpieczeństwie seniorów w ruchu drogowym i przestępstwach najczęściej popełnianych na ich szkodę.

Słuchacze mieli też możliwość dyskusji z policjantami o nurtujących ich problemach, ochoczo dzielili się spostrzeżeniami. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania członków Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To właśnie rozmowy z seniorami i wyniki ankiety zainspirowały do tematu kolejnego spotkania.  

Podczas następnego spotkania funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st. asp. Radosław Niziołek - instruktor krav maga omówi wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

- Spotkanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Mielca poprzez wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, wynikającego ze świadomości posiadania umiejętności obrony przed napastnikiem oraz radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych. Uczestnicy dowiedzą się, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń oraz nauczą się, jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem - informuje mielecka policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.