Reklama

Reklama

Grzybiarze zgubili się w lesie. Postawili na nogi służby ratunkowe

Opublikowano: 31 października 2020 16:31
Autor: K. Radoń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W czwartek (29 października) służby ratunkowe otrzymały informację o zaginięciu dwóch osób będących na grzybach. Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Łuże w Mielcu.

Reklama

Do działań zostali wysłani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Mielca, OSP Rzochów oraz policjanci. 

29 października o godzinie 16.21 nasza  jednostka OSP Rzochów została zadysponowana do oś. Łuże w związku ze zgłoszeniem przez komendę powiatową o zaginięciu dwóch osób będących na grzybach. Po dojechaniu na miejsce naszej jednostki oraz dwóch zastępców JRG Mielec będący na miejscu patrol policji Mielec odwołał akcje gdyż osoby poszukiwane odnalazły się - informują druhowie z OSP Rzochów.

 

Trwa sezon grzybowy. W tym roku leśnych przysmaków jest wyjątkowo dużo. Wyjątkowo dużo jest również osób, które wybierają się do lasu na grzybobranie. Zdarza się, że las staje się pułapką z której ciężko się wydostać. Szczególnie narażone na takie zagrożenia są osoby starsze dla których grzybobranie jest wielką pasją.

POLICJA APELUJE:

  • do lasu nie wybieraj się w pojedynkę,

 

  • nie odchodź zbyt daleko od osób z którymi wybrałeś się na grzybobranie – pozostań z nimi w kontakcie wzrokowym,

 

  • zabierz ze sobą telefon komórkowy, nie zapomnij wcześniej naładować baterii,

 

  • pamiętajmy skąd wyruszyliśmy tak aby w każdej chwili móc powrócić do tego miejsca, jeśli nie znasz terenu nie oddalaj się zbyt daleko,

 

  • do lasu zakładaj jaskrawe ubranie a nawet kamizelkę odblaskową, dzięki temu będziesz widoczny z większej odległości,

 

  • jeśli ty lub twój znajomy zbłądzili w lesie natychmiast powiadom policję,

 

  • zadbaj też o swoje zdrowie – zbieraj tylko znane Ci grzyby.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.