Reklama

Reklama

Czerwona strefa nic nie daje. Krzywa zachorowań w pow. mieleckim wciąż idzie w górę

Opublikowano: 31 października 2020 13:20
Autor: JT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Powiat mielecki od 10 października jest w czerwonej strefie sanitarnej, co wiąże się z szeregiem obostrzeń sanitarnych. Od tego czasu minęło trzy tygodnie i jak się okazuje wszystkie te obostrzenia nic nie dają. Krzywa zachorowań zamiast spadać rośnie i to gwałtownie.

Reklama

W  tygodniu obejmującym okres 3-9 października czyli tuż przed objęciem powiatu mieleckiego czerwona strefą  odnotowano w nim 162 przypadki zakażeń na koronawirusa, co daje średnio na dobę 23 zachorowania.
CZYTAJ TAKŻE:Mieleckie firmy ukrywają zakażenia wśród pracowników. System nakładania kwarantanny przestaje działać

Następne tygodnie wyglądały następująco: 10-16 października 285 przypadków zachorowań, co daje średnio na dobę 40 zachorowań, 17-23 października 354 przypadki  i  średnia dobowa  50 zachorowań, ostatni tydzień 24-30 października 492 przypadki zachorowań co daje średnio na dobę 70 zachorowań.

Ostatni tydzień to też dwa dni z rekordami zachorowań – środa (28 października) – 100 przypadków i czwartek (29 października) – również 100 przypadków.

Gdy porównamy dane z pierwszego tygodnia przed wprowadzeniem w powiecie czerwonej strefy i trzecitydzień po jej wprowadzeniu to wyraźnie widać, że pandemia w tym powiecie nie tylko nie słabnie, ale się rozwija. Dobowa liczba zachorowań jest trzykrotnie wyższa.

Również w Polsce rośnie dobowa liczba zachorowań na koronawirusa osiągając w ostatnich dniach bardzo wysokie wskaźniki powyżej 20 000 na dobę. Dziś (31 października) padł kolejny rekord 21 897 zachorowań.

Również w woj. podkarpackim padł dziś rekord – 1404 przypadki zachorowań. W tym województwie niepokoi kurcząca się liczba wolnych respiratorów. Wczoraj było ich raptem 8 ( na 88 respiratorów 80 było zajętych).

Przed początkiem ubiegłego tygodnia  Adam Niedzielski, minister zdrowia powiedział, że  przed nami krytyczny tydzień. Jeśli krzywa zachorowań się nie wypłaszczy to czeka nas scenariusz gorszy od czarnego.

Krzywa zachorowań się nie wypłaszczyła. Jeśli też minister zdrowia  miał rację to  czeka nas scenariusz gorszy od czarnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Erik

  To nie czerwona strefa nic nie daje,to głupota ludzi ktorzy w d.... maja czerwona strefe i obostrzenia, Spaceruja tacy z nocholami na wierzchu ,czy tez gownarzeria bez maseczek .Gdzie jest policja pytam sie?

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  Stanisław

  POdziękować Skowrońskiej, jeszcze raz niech ludzi wyprowadzi na ulicę to krzywa spadnie. Ma krew chorych na cowid na rękach.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -1

  PANIKA

  Wirusy były, są i będą a my damy radę Najgorsze są pismaki które tylko nakręcają panikę dla swojego czystego zysku