Reklama

Reklama

Bezpieczeństwo od najmłodszych lat

Opublikowano: 18 października 2019 18:52
Autor: BW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W miniony wtorek (15 października) dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu miały wyjątkowych gości. Przyjechali do nich z wizytą przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu - panowie Dawid Uzar i Roman Szaro. Z najmłodszymi rozmawiali o ich bezpieczeństwie na drodze i znaczeniu odblasków podczas poruszania się pieszych i rowerzystów.

Reklama

Całe wystąpienie było przygotowane tak, aby dzieci wyniosły z niego jak najwięcej. Przedszkolaki oglądały bajkę o przechodzeniu przez pasy oraz film ilustrujący sytuację, gdy dzikie zwierzęta wkraczają na drogę, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste przekazanie fantomu ufundowanego przez WORD w Tarnobrzegu. Panowie szkoleniowcy, w obecności burmistrza, przekazali fantom na ręce dyrektor placówki - Elżbiety Midury. Następnie zaprezentowano przedszkolakom pokaz udzielania pierwszej pomocy - już przy użyciu nowego fantomu. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski, breloczki odblaskowe, by być lepiej widocznym na drodze, natomiast przedszkole zyskało kamizelki odblaskowe. 

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest niezmiernie istotne, bowiem kiedy dorosną, nie będą bały się reagować w sytuacjach wymagających pomocy poszkodowanym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.