Czy w Mielcu potrzeba dodatkowych parkinów? Czy lepiej utworzyć płatne strefy? Zbieramy Wasze komentarze 

  • 13.02.2020, 14:24 (aktualizacja 13.02.2020, 14:39)
  • SzB | MW

Podziel się:

Oceń:

Czy w Mielcu potrzeba dodatkowych parkinów? Czy lepiej utworzyć płatne strefy? Zbieramy Wasze komentarze Codziennie mieszkańcy wysyłają nam zdjęcia z nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Jak rozwiązać sytuację? Nowe parkingi? Płatna strefa? Jeśli tak - to gdzie?
Duża liczba samochodów, która codziennie od rana podąża do Mielca, powoduje nie tylko korki na moście i innych drogach wjazdowych. Problemem jest też coraz mniejsza ilość miejsc postojowych. A raczej - miejsc jest tyle samo, ale lawinowy wzrost liczby samochodów sprawia, że często miejsce parkingowe staje się przysłowiową igła w stogu siana...

Ci, którzy zaczynają pracę o siódmej czy ósmej, dobrze wiedzą, jak wielki jest to problem. 

- Czasami trzeba krążyć w kółko przez kilkanaście minut, żeby znaleźć miejsce w miarę blisko pracy - mówi nasz czytelnik. - I to nie jest tylko kwestia tego, że mamy mało miejsc parkingowych. Po prostu zrobiliśmy się wygodni i ludzie nie chcą już jeździć autobusami, tylko wolą samochodami podjechać spod domu pod pracę, żeby nie zmarznąć, nie zmoknąć. A w każdym samochodzie - po jednej osobie. To jak mają wszyscy znaleźć sobie miejsce? Ale do wielu miejscowości dociera jeden autobus na dzień, to też nie ma co się dziwić, że ludzie wolą swoim transportem się poruszać...

Paweł Pazdan,
wiceprezydent miasta Mielca


W mojej ocenie utworzenie miejsc płatnego parkowania w najbardziej obciążonych strefach miasta jest korzystne. Pozwala na znalezienie miejsca do zaparkowania w razie konieczności załatwienia jakichś spraw, a przez to uporządkowania funkcjonowania miejsc parkingowych. Zachęca to również do korzystania z alternatywnych środków komunikacji, jak chociażby transport zbiorowy czy poruszanie się rowerami po mieście, co wpływa korzystnie na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza. Dobrym przykładem w Mielcu jest rynek starego miasta i uliczki wokół niego.

SzB | MW

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonimowo
Anonimowo 16.02.2020, 10:08
Moim zdaniem płatny parking to głupota. Studiuje w dużym mieście i wiem z doświadczenia ze parking czy jest płatny czy nie, to ludzi wcale nie będzie obchodziło i po prostu nie będą za to płacić albo szukać jeszcze bardziej wydziwianych miejsc do parkowania. Najlepiej zrobic więcej miejsc parkingowych, osobiście bardzo ciężko mam zaparkować pod swoim miejscem zamieszkania.
Golll
Golll 16.02.2020, 09:26
Wszystkie powinny być płatne bo w tym Mielcu to nigdy nie ma gdzie stanąć... Na uj parkingów więcej, cały Mielec betonem zalany nic zieleni nie ma... Co może ta zje.. Górka cyranowska... Ale parki... Wow...
Płatne zrobić i spokój a nie mongoly w sklepie co pracują w rynku zajmują miejsca na cały dzień i ni uja nie zatrzymasz się...
Stary normalny człowiek
Stary normalny człowiek 14.02.2020, 07:16
Zdecydowanie płatne i to od zaraz. Korzyści...?..!!!.. wpływy do budżetu z przeznaczeniem na SZPITAL..!!!.. Miasto uwolni się od korków..!!!..
Stefann
Stefann 13.02.2020, 18:30
Tak.... płatny postój pod urzędem miasta i promieniu 300m do 1h za 1 powyżej 30zl i będzie miejsca bardzo dużo.
Rem
Rem 13.02.2020, 18:25
O czym Ty człowieku mówisz co jest korzystne ???? A wycinanie drzew jest korzystne.. A czy korzystne dla miasta abyś tam pracował. ?????
Antyfan
Antyfan 13.02.2020, 18:01
Sprawa jest ogólnie prosta. Likwidacja ogólnodostępnych miejsc parkingowych w mieście, płatny parking na rogatkach i autobus z niego co 5 min. Zwrot opłaty parkingowej za bilet autobusowy. No i oczywiście zakaz wjazdu do centrum. Tak wygląda cywilizacja.
Ff
Ff 13.02.2020, 18:01
W rynku powinny być płatne
dd
dd 13.02.2020, 16:27
płatne powinny być w rynku.
Mobilny
Mobilny 13.02.2020, 16:04
A po co nowe parkingi, one są niepotrzebne!

Pozostałe