Bruksela: Samrządowcy apelują o pomoc Rządu w sprawie wkładów własnych - do projektów europejskich

  • 13.02.2020, 12:57
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Bruksela: Samrządowcy apelują o pomoc Rządu w sprawie wkładów własnych - do projektów europejskich W Brukseli miały miejsce obrady Europejskiego Komitetu Regionów.
W Brukseli podczas obrad Europejskiego Komitetu Regionów - rozmawiano głównie o nowej perspektywie dofinansowań regionalnych projektów.

Nowa kadencja Europejskiego Komitetu Regionów to nowy okres programowania UE, Zielony Ład oraz inne zagadnienia związane z samorządami w Europie. To własnie te tematy podjęli paneliście podczas debaty PAP w Brukseli. Jednym z panelistów jest marszałek Władysław Ortyl, lider frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Komitecie Regionów.

Zobacz debatę PAP

 

Warto przypomnieć, że Władysław Ortyl jest przewodniczącym grupy konserwatystów w Komitecie Regionów. W Brukseli odbyły się wybory nowych władz grupy EKR na rozpoczynającą się kolejną 5-letnią kadencję Europejskiego Komitetu Regionów. Stali członkowie, jak i zastępcy wśród swojego składu wybrali przedstawicieli, którzy przez kolejne lata będą decydować o przyszłości Europejskiego Komitetu Regionów. Władysław Ortyl został przewodniczącym grupy politycznej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR - European Conservatives and Reformists Party) w Europejskim Komitecie Regionów. Zastąpił na tym stanowisku Roba Jonkmana z Niderlandów. Był on kontrkandydatem w wyborach i teraz będzie pierwszym wiceprzewodniczącym. Komitet rozpoczął dziś kolejną 5-letnią kadencję.

Chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Nasza grupa zrzesza jednych z najbardziej wpływowych polityków w Europie, jak również ambitnych i aspirujących członków, których łączy jeden wspólny cel – stworzenie zreformowanej Unii Europejskiej, która będzie szanować wszystkie kraje członkowskie i społeczności lokalne – mówił Marszałek Ortyl.

Pomimo brexitu i utraty części członków, którzy pochodzili z Wielkiej Brytanii, grupa ECR wzmocniła się w porównaniu z poprzednią kadencją. Na chwilę obecną zrzesza 44 członków, w tym aż 15 przewodniczących europejskich regionów.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe