Wielki powrót. Mielecki szpital zatrudnił dyrektora finansowego

  • 12.02.2020, 14:54

Podziel się:

Oceń:

Wielki powrót. Mielecki szpital zatrudnił dyrektora finansowego Fot. KR Mielecki szpital ma nowego dyrektora finansowo-administracyjnego.
Szpital Specjalistyczny w Mielcu zatrudnił dyrektora finansowo-administracyjnego, którym został Zbigniew Torbus. W 2015 roku pełnił już w mieleckiej placówce taką samą funkcję. Nowy pracownik administracyjny ma zająć się optymalizacją kosztów, aby wynik mocno zadłużonego szpitala był lepszy. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Już na powiatowej sesji, 29 stycznia podczas żywej dyskusji przy okazji planu naprawczego szpitala pojawił się wątek nowego dyrektora finansowego w szpitalu.

- Czy to prawda, że do mieleckiego szpitala został przyjęty dyrektor do spraw ekonomicznych, który już kiedyś na tym stanowisku pracował? - pytał radny Zbigniew Tymuła. 

- Jeżeli chodzi o dyrektora finansowo-administracyjnego w mieleckim szpitalu. On jeszcze nie jest zatrudniony, natomiast od 1 lutego chcemy zatrudnić takiego dyrektora, który będzie wspierał nasze rozwiązania. Jego doświadczenie spowoduje to, że zaproponuje nam też wiele rozwiązań, które będzie można wdrożyć w naszym szpitalu, z korzyścią dla jego funkcjonowania, ale też dla racjonalizacji kosztów. Ten pan już w szpitalu pracował, to prawda, ale uważamy że jest na tyle osobą kompetentną, że będzie wartością dodaną do kadry tego szpitala - odpowiadał radnemu Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

Dopytaliśmy władze szpitala, czy rzeczywiście od początku lutego jest zatrudniony nowy dyrektor finansowo-administracyjny. Zapytaliśmy również, czy na to stanowisko został ogłoszony konkurs i ile wynoszą jego zarobki.

- Od 1 lutego dyrektorem finansowym jest Zbigniew Torbus, który pełnił już kiedyś tę funkcję w szpitalu więc ma rozeznanie i doświadczenie. Jest to dla szpitala korzystne, gdyż szybciej  wdroży się w swoje obowiązki.  To stanowisko nie wymagało konkursu, gdyż jest to funkcja administracyjna.  Jeżeli chodzi o zarobki, to nie jest to funkcja publiczna, więc one nie podlegają ujawnieniu - odpowiada Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Zobaczymy jak zatrudnienie dyrektora finansowego wpłynie na poprawę bardzo trudnej sytuacji placówki.

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe