Młodzi pianiści i muzycy z Lwowskiej Orkiestry Kameralnej

  • 11.02.2020, 17:41
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Młodzi pianiści i muzycy z Lwowskiej Orkiestry Kameralnej
Na sali widowiskowej domu kultury SCK „spotkał się” Mozart, Chopin oraz Lwowska Orkiestra Kameralna „Akademia”. Oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze - świetny koncert, którego nie powstydziłyby się filharmonie w całym kraju, po drugie – Mielec gościł właśnie jeden z koncertów Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” z Sanoka. Do Mielca przyjechali młodzi soliści, którzy mieli niezwykłą okazję zagrać wraz ze znakomitą „Akademią” i pokazać się wymagającej, mieleckiej publiczności.

W tym roku na scenie Domu Kultury SCK zaprezentowało się sześcioro utalentowanych młodych muzyków z Polski, Rosji, Ukrainy. Lwowską Orkiestrą Kameralną dyrygował maestro Igor Pylatyuk. Mozartowsko-chopinowskie menu koncertowe uzupełniło jazzowymi wariacjami na znane tematy z muzyki klasycznej trio jazzowe z pianistką z Ukrainy.

Publiczność serdecznie dziękowała młodym wykonawcom, oklaskując żywiołowo kolejne wykonania. Wielkie brawa otrzymała też Lwowska Orkiestra Kameralna „Akademia” z dobrze w Mielcu znanym dyrygentem Igorem Pylatyukiem. Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” odbywaj się w tym roku po raz 15.

Wszystkim artystom należą się podziękowania za wspaniały koncert, który 6 lutego odbył się w Domu Kultury SCK. 

SzB

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe