Codzienność oczami fotografa - trwa wystawa prac Małgorzaty Gwoździowskiej

  • 11.02.2020, 09:31
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Codzienność oczami fotografa - trwa wystawa prac Małgorzaty Gwoździowskiej Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu Jeszcze w tym miesiącu można obejrzeć fotografie autorki.
W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu trwa wystawa rysunków i fotografii Małgorzaty Gwoździowskiej zatytułowana "Niezwykłe oblicza codzienności".

Wystawę tworzy cykl fotografii, w których autorka, Małgorzata Gwoździowska prezentuje swoje spojrzenie na życie codzienne przedmiotów, zwierząt i miejsc, które nas otaczają. Stara się pokazać je w niezwykłym świetle - dosłownie i w przenośni.  Zaprezentowane w Galerii ponad 80 fotografii  dzieli się na 5 cykli: „Martwa natura”, „Sceny z życia codziennego”, „Światło”, „Wzory”, „Żywa natura”.

 

Małgorzata Gwoździowska rysuje i  fotografuje od ponad 20 lat. Prezentację swoich prac rozpoczęła w październiku 2019 r., od udziału w 8. Edycji Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo w Bielsku Białej. W procesie twórczym niezmiennie fascynuje ją to, że jest w nim jedynie środkiem, za pomocą którego świat wyobraźni może być widzialny w świecie ludzi. Zaprezentowane rysunki powstały w wyniku procesu twórczego, który jak twierdzi autorka prac – nie podlega w najmniejszym stopniu jej decyzji ani woli. Za każdym razem, gdy ktoś lub coś ma ochotę pojawienia się w naszym wymiarze, po prostu umożliwia mu przedostanie się do świata realnego.

 

Wystawa prezentowana jest w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 do końca lutego w godzinach otwarcia Biblioteki. 

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe