Tygodnik Regionalny Korso nr 6/2020

  • 10.02.2020, 19:38 (aktualizacja 17.02.2020, 22:23)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 6/2020 jedynka Korso
Jak się ma mielecki szpital? Otóż ma duże straty za 2018 rok, większe za 2019 i ogromne zapowiadające się na obecny rok. A co robią władze? Dyrektor szpitala sporządza plan naprawczy placówki. Proponuje obniżenie pensji załodze szpitala o 10 proc. Starosta go nie akceptuje i czeka na lepsze pomysły. A radni wciąż czekają...

Parkingów u nas niedostatek
Duża liczba samochodów, która codziennie od rana podąża do Mielca, powoduje nie tylko korki na moście i innych drogach wjazdowych. Problemem jest też coraz mniejsza ilość miejsc postojowych. A raczej - miejsc jest tyle samo, ale lawinowy wzrost liczby samochodów sprawia, że często miejsce parkingowe staje się przysłowiową igła w stogu siana...

 

Trzeba powiększyć cmentarz
Cmentarz komunalny w Mielcu będzie większy. Podczas ostatniej sesji miejskiej radni przegłosowali uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy nekropolii.

 

Trzeba powiększyć cmentarz
Cmentarz komunalny w Mielcu będzie większy. Podczas ostatniej sesji miejskiej radni przegłosowali uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy nekropolii.

 

Mielecki biznes
Mielecka strefa ekonomiczna i mielecki park przemysłowy to nie tylko dobrze znane duże fabryki. W parku przemysłowym działa wiele małych innowacyjnych firm, które wdrażają nie tylko nowe technologie. Korso rusza z nowym cyklem, w którym będziemy odwiedzać i rozmawiać z mieleckimi przedsiębiorcami.

 

"Jak pan popatrzy ludziom w oczy?"
To ten temat wzbudzał w ostatnim czasie najwięcej kontrowersji. Przekształcenie szkół w gminie Wadowice Górne poruszyło rodziców, nauczycieli, władze... Na początku zagrożone były cztery szkoły, w końcu jednak stanęło na tym, że to dwie najmniejsze zostaną zreorganizowane.

 

W pięknym Pustkowie koło Dębicy
Jakiś czas temu przed historyczną bramą obozu Auschwitz cały świat słuchał słów byłych więźniów. Marian Turski (rocznik 1926) powiedział wtedy, że jeśli "będziemy obojętni, to jakieś Auschwitz spadnie nam z nieba" - to zdanie mówi wszystko. Te słowa o tym, że nie możemy być obojętni m. in. na kłamstwa historyczne skłoniły nas do odkrycia na nowo miejsca, które znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Mielca. Chodzi oczywiście o niemiecki obóz przymusowej pracy w Pustkowie koło Dębicy. Ostatnio dzięki wsparciu Podkarpackiej Komisji Filmowej powstał krótkometrażowy film o tym ważnym miejscu pamięci.

 

Piłka ręczna
Tym razem się nie udało
2,5 tygodnia temu była wielka radość i nadzieja na lepszą przyszłość. Dziś można napisać, że do mieleckiego zespołu wróciło wiele złych nawyków, które piętnowaliśmy już jesienią. SPR Stal zasłużenie przegrała z Chrobrym Głogów i jednym z niewielu pozytywów był udany debiut nowych zawodników - Damiana Misiewicza i Łukasza Nowaka. Obaj zdobyli po cztery bramki.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe