Szermierze z Mielca na zawodach w Budapeszcie. Sukces Marysi Ciszczoń

  • 10.02.2020, 17:56
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Szermierze z Mielca na zawodach w Budapeszcie. Sukces Marysi Ciszczoń Nadesłane Maria Ciszczoń pierwsza z lewej na podium
Wielki sukces Marysi Ciszczoń z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893". Podczas prestiżowych zawodów na Węgrzech zajęła 2. miejsce.

W nowym roku, po juniorach i kadetach, na szermiercze plansze wyszły dzieci. Korzystając z ferii, młodzi szermierze z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół 1893" udali się do Budapesztu, aby wziąć udział w 3. turnieju sezonu  2019/2020 Olimpici - Párbajtőr Grand Prix.

W kategorii dzieci urodzonych w 2009 roku i młodszych na drugim stopniu podium stanęła Maria Ciszczoń. W walce o złoty medal uległa reprezentantce gospodarzy Lotti Horwath 10-5, ale wcześniej i tak odniosła, w walkach o finał, kilka znaczących zwycięstw.

O "8" pokonała  Veronikę Hajdu z Węgier 10-8, a w pojedynku o strefę medalową Marę Kodrean z Rumunii 10-7. W pojedynku o finał była lepsza od Aliny Dmytruk z Ukrainy 10-6. Startowało 45 zawodniczek z siedmiu krajów.

W roczniku 2007-2008 wystartowały Hanna Drozdowska i Hanna Łabuda. Znakomicie turniej rozpoczęła Drozdowska, wygrywając wszystkie walki w grupie.  Nieco gorzej poszło mielczankom w walkach eliminacji bezpośredniej.

W  pojedynku  o "16 " odpadła  Hanna Drozdowska, sklasyfikowana ostatecznie na 22. miejscu, a w pojedynku o finałową "8" przegrała Hanna Łabuda, sklasyfikowana ostatecznie na 16. miejscu.

Biorąc pod uwagę fakt, że były o rok młodsze i na dodatek walczyły normalnymi szpadami (długimi), jest to znakomity wynik. W tej kategorii startowało 111 zawodniczek.

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe