Gmina Tuszów Narodowy: Terminy i kryteria naboru do przedszkoli i klas I

  • 08.02.2020, 21:16 (aktualizacja 08.02.2020, 21:21)

Podziel się:

Oceń:

Gmina Tuszów Narodowy: Terminy i kryteria naboru do przedszkoli i klas I Fot. Archiwum Rekrutacja rozpocznie się od 17 lutego.
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tuszów Narodowy rozpocznie się od 17 lutego 2020 r. Sprawdź jakie kryteria będą decydować.

Druki wniosków o przyjęcie kandydata będą dostępne w sekretariatach przedszkoli i szkół prowadzonych przez Gminę Tuszów Narodowy.

Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego, natomiast dzieci w wieku 6 lat mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej w pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Tuszów Narodowy, a w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba dostępnych miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie rekrutacyjne, według następujących kryteriów określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. 2018 r. poz. 996 z póź. zm.). 

Kryteria ustawowe są brane pod uwagę łącznie i mają jednakową wartość:

- Wielodzietność rodziny kandydata;
- Niepełnosprawność kandydata;
- Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
- Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
- Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
- Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
- Objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku uzyskania równorzędnych wyników w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria ustalone przez organ prowadzący.

Dokumenty niezbędne do wypełnienia w procesie naboru i rekrutacji do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Tuszów Narodowy dostępne będą od 17 lutego 2020 r. w sekretariatach szkół prowadzonych przez Gminę Tuszów Narodowy.

Więcej szczegółów na stronie internetowej gminy Tuszów Narodowy.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe