Piłkarskie Nadzieje wśród najlepszych w Polsce! Dwa ogromne sukcesy w kilka dni  

  • 08.02.2020, 13:13
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Piłkarskie Nadzieje wśród najlepszych w Polsce! Dwa ogromne sukcesy w kilka dni KS Constract Lubawa / Paweł Jakubowski.
Za zawodnikami Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje znakomity czas. Najpierw drużyna rocznika 2005, trenera Jacka Cyganowskiego, zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Polski, a następnie drużyna rocznika 2009 wygrała wojewódzkie finały i awansowała do ogólnopolskiego finału Pucharu im. Zbigniewa Bońka w Warszawie.

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec zajęli 4. miejsce na mistrzostwach Polski w futsalu do lat 14. Dla podopiecznych trenera Jacka Cyganowskiego był to debiut na imprezie tej rangi. 

 

Wielki debiut 

W krajowych finałach, które odbyły się w ubiegły weekend w Lubawie, wzięło udział 16 najlepszych turniejów w Polsce. Żeby się do nich dostać, trzeba było przejść dwustopniowe eliminacje. Najpierw w województwie, a następnie w makroregionie. 

Mieleckiej drużyny na takim poziomie nie było już od dłuższego czasu. Dokładnie od 2013 roku, gdy w finałach zagrał zespół KF Stali Mielec. Wówczas turniej organizowany był w Mielcu i został rozegrany w nieistniejącej już "hangar-arenie".

Teraz mielczanie nie mieli już przywileju gospodarzy i żeby pojechać na finały do dalekiej Lubawy, trzeba było wywalczyć awans na boisku. Łatwo nie było, bo już w makroregionie trafili do bardzo mocnej grupy. Na szczęście zajęli 2. miejsce i razem z Sobkiem Kraków wywalczyli awans. 

Sam turniej finałowy stał już na bardzo wysokim poziomie, w końcu na parkiecie spotkały się zdecydowanie najlepsze drużyny w kraju. W takim towarzystwie mielczanie czuli się jednak bardzo pewnie, najpierw wygrywając rywalizację w grupie, a następnie zwyciężając mecz ćwierćfinałowy. – Nie mogę powiedzieć, że spodziewałem się takiego wyniku. Skłamałbym – przyznaje szczerze trener drużyny, Jacek Cyganowski.

Takiego sukcesu jeszcze nie było 

- Byliśmy chyba jedynym zespołem w tej stawce, który tak naprawdę nie był zespołem futsalowym. Takie typowe futsalowe treningi to może mieliśmy kilka razy. My jesteśmy drużyną piłkarską, która chciała się sprawdzić na hali. Wyszło naprawdę dobrze i składam serdeczne gratulacje chłopcom. Zagrali znakomicie, zasłużyli na ogromne brawa – podkreśla Cyganowski. 

4. miejsce w Polsce to bez wątpienia ogromne osiągnięcie, a dodać należy do tego, że MVP całego turnieju został wybrany mielczanin Jakub Wójcik. 

Piłkarskie Nadzieje były jedyną drużyną z Podkarpacia na mistrzostwach Polski do lat 14. Ich wyjazd wsparł Urząd Marszałkowski w Rzeszowie i Urząd Miejski w Mielcu.

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe