Czy miasto zrealizowało budżet obywatelski 2015?

  • 06.11.2016, 05:02 (aktualizacja 06.11.2016, 07:26)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Czy miasto zrealizowało budżet obywatelski 2015? SzB
Dokładnie rok temu poznaliśmy wyniki głosowania na projekty w pierwszej i jedynej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy spośród 29 projektów wybrali trzy. Na ich realizację magistrat zapewnił 700 tys. złotych.

Mielczanie wybrali dokładnie trzy projekty. Pierwszy z nich dotyczył budowy nowego wielofunkcyjnego boiska na terenie klubu sportowego „Gryf” w Mielcu. Zaprojektowano tam boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego i badmintona. Na to zadanie przygotowano 300 tys. złotych. Projekt, który zdobył drugie miejsce i też został skierowany do realizacji, dotyczył mieleckiego schroniska dla zwierząt.

Miss 

Mielca 2017

Autorzy projektu za kwotę około 100 tys. Złotych zaproponowali budowę nowego obiektu na terenie schroniska, w którym znajdowałyby się pomieszczenia dla kotów. Projekt, który zdobył trzecie miejsce, przygotowali mieszkańcy, którzy działają na rzecz czystości powietrza w mieście. Zaproponowali budowę stacji monitoringu powietrza. Wstępny koszt inwestycji wyceniono na kwotę około 300 tys. złotych.

Więcej w 44 numerze Korso

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
plan B
plan B 06.11.2016, 09:02
Wielka szkoda że radni mieleckiego PiS zlikwidowali budżet obywatelski. To kolejny przykład krótkowzrocznej, partyjniackiej polityki w samorządzie prawych i sprawiedliwych osób takich jak pan Kokoszka czy pan Cena - pomysł na BO był dobry, znakomicie sprawdza się w wielu miastach w Polsce, ale nie u nas - pomysł nie był "swój", więc należy go uwalić, żeby przez przypadek nie okazało się, że to sukces kogoś innego. Ot, logika
projekt
projekt 06.11.2016, 07:59
Jak się okazuje projekt nr 3 genialnie wpisuje się w toczącą się akcję antyKronospan.

Pozostałe