Takiej frekwencji nie było nigdzie indziej. Bieg 80-lecia Stali Mielec Sportowym Wydarzeniem Roku w Mielcu

  • 06.02.2020, 10:25
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Takiej frekwencji nie było nigdzie indziej. Bieg 80-lecia Stali Mielec Sportowym Wydarzeniem Roku w Mielcu Krzysztof Radoń Organizatorzy wydarzenia: prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz Damian Gąsiewski w towarzystwie dyrektora AWR Korso Grzegorza Darłaka
Ta nagroda to kolejna nowość na naszej gali. Po raz pierwszy przyznaliśmy nagrodę za Sportowe Wydarzenie Roku. Za takie uznaliśmy "Bieg 80-lecia Stali Mielec".

14 kwietnia 2019 roku - niemal w równą 80-rocznicę powstania Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec (powstał 10 kwietnia 1939 roku) odbył się bieg upamiętniający to niezwykłe i bardzo ważne dla miasta wydarzenie.

Rozmach i organizacja samej imprezy również robiła bardzo duże wrażenia. Bieg został zorganizowany na pasie startowym mieleckiego lotniska, przy zachodzącym słońcu i w świetle lotniskowego oświetlenia. Nie zabrakło również pokazu rac, co jeszcze bardziej dodawało animuszu wszystkim biegającym. A łącznie ich było 800 osób.

Taka frekwencja uczyniła to wydarzenie zdecydowanie najliczniejszym ze wszystkim organizowanych w poprzednim roku w Mielcu. Dlatego Kapituła Plebiscytu, po raz pierwszy w historii, postanowiła docenić taką imprezę i przyznać Nagrodę Specjalną "Sportowe Wydarzenie Roku".

Nagrodę odebrali organizatorzy "Biegu 80-lecia Stali Mielec" - prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz Damian Gąsiewski. 

- To bardzo miłe, że wydarzenie sportowe, w którego organizację włożyłem sporo pracy, wysiłku i zaangażowania, zostaje docenione i nagrodzone takim wyróżnieniem, po raz pierwszy w historii plebiscytu Sportowca Roku. Nic tak nie motywuje do jeszcze cięższej pracy i podnoszenia sobie poprzeczki w profesjonalnej organizacji wydarzeń sportowych - powiedział Gąsiewski. 

Prezydent Wiśniewski dodał, że w tym roku szykowane jest jeszcze większe wydarzenie sportowe, które odbędzie się w naszym mieście. Więcej szczegółów mamy poznać już wkrótce. 

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe