O zdrowiu w Przedszkolu Miejskim Nr 8

  • 15.04.2016, 14:36
  • Barbara Smajdor, Maria Sudoł

Podziel się:

Oceń:

O zdrowiu w Przedszkolu Miejskim Nr 8
W trosce o zdrowie w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Mielcu podejmuje się wiele różnorodnych działań, aby zasygnalizować, jak ważne jest zdrowie dla każdego człowieka już od najmłodszych lat.

Przedszkole realizuje programy zdrowotne zawierające w swojej treści  obszary dotyczące prawidłowego żywienia, aktywności ruchowej, higieny, profilaktyki.  Organizuje spotkania z lekarzem, pielęgniarką, ratownikiem medycznym, policjantem, strażakiem. Podczas zajęć z nauczycielkami dzieci uczą się jak prawidłowo się odżywiać, dbać o higienę oraz sygnalizować niebezpieczeństwo osobie dorosłej.

Prowadząc pedagogizację rodziców mobilizuje ich do aktywnego i zdrowego trybu życia, a także do badań profilaktycznych.
W ramach „Światowego Dnia Zdrowia” dzieci udały się do Przychodni Rejonowej Nr 5, gdzie spotkały się z Lekarzem Fundacji „SOS Życie”  a po powrocie wystosowały apel do swoich mam „Mamo, badaj się!”

Barbara Smajdor, Maria Sudoł

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe