Tygodnik Regionalny KORSO nr 5/2020

  • 03.02.2020, 19:15 (aktualizacja 10.02.2020, 20:04)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 5/2020 jedynka Korso
W gminie Wadowice Górne zawiązał się komitet, który chce doprowadzić do odwołania wójta Michała Deptuły. Pismo w tej sprawie trafiło już do urzędu gminy. Mieszkańcy występują w obronie swoich szkół. W tym celu gotowi są ruszyć na wojnę z wójtem.

Radni miejscy PiS apelują do prezydenta Mielca, żeby wstrzymał się ze sprzedażą w trybie bezprzetargowym działek przy ulicy Iwaszkiewicza. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas ostatniej sesji rady miasta. Tymczasem prezydent Jacek Wiśniewski przypomina, że ten temat był już przedmiotem obrad kilku spotkań komisji nieruchomości, a także obrad sesji rady miejskiej, w której uczestniczyli radni. Co więcej, prezydent przypomniał, że radni wyrazili zgodę na sprzedaż tych działek.

 

Mielecki szpital gotowy na koronawirus
W całej Polsce jest około 500 osób, które są obserwowane w szpitalach pod kątem podejrzenia chińskiego koronawirusa. W żadnym przypadku nie potwierdzono choroby! Ministerstwo Zdrowia studzi emocje i zaleca spokój. Tymczasem mielecki szpital specjalistyczny i jego oddział zakaźny jest przygotowany na diagnostykę osób z podejrzeniem koronawirusa.

 

Schronisko ma nowego gospodarza
Mieleckie schronisko dla bezdomnych zwierząt od początku roku organizowane jest przez Stowarzyszenie "Oaza". Organizacja wprowadza nowe rozwiązania i przyjmuje nowe obowiązki. Szuka też porozumienia z wolontariuszami, którzy od lat wspierają mieleckie zwierzęta.

 

Archiwum wspomnień
Już prawie 5000 osób dzieli się swoimi prywatnymi archiwami na grupie facebookowej "Jesteś z Mielca, jeżeli...". Dzięki tej grupie możemy zobaczyć życie miasta Mielca z XX wieku. Zdjęcia przywracają wspomnienia. To niezwykły oddolny sukces grupy osób, którym zależy na tym, by tworzyć w Internecie ogromne, niezależne archiwum pamięci.

 

Mamy wpływ na swoją odporność
Co jest ostatnio głównym tematem wszystkich serwisów informacyjnych i naszych rozmów? Chiński koronawirus! Bo zdrowie jest przecież najważniejszą sprawą. Porozmawialiśmy więc z lekarzem, specjalistą chorób zakaźnych, Magdaleną Krępą, ze Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Nie o wirusie, a o grypie, przeziębieniu i antybiotykach.

 

W końcu jakieś konkrety
Mielecki wydział komunikacji wzbudza wiele emocji już nie tylko wśród zwykłych mieszkańców naszego powiatu. Niezadowolenie z długich kolejek przeniosło się również na sesję rady powiatowej. Radni mają już dość i w końcu proponują konkretne rozwiązania.

 

Przeminęli z wojną
Niedawno obchodziliśmy 75. rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz. Pewnie wielu z nas oglądało transmisję obchodów i słuchało wspomnień ocalałych. A przecież i nasz powiat był zamieszkany przez wielu Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, rozstrzelani wśród swoich, zmarli w obozach, czy ukrywali się u Polaków. Oddajmy dziś głos Eisigowi Leibowiczowi, Żydowi z Radomyśla Wielkiego.

 

Włoski zakątek w Mielcu
9 lutego przypada bardzo miłe święto - Dzień Pizzy. A z kim lepiej porozmawiać o pizzy niż z właścicielem pizzerii, który dla swoich gości na mieleckiej starówce stworzył mały zakątek jakby żywcem przeniesiony z Włoch?

 

Piłka nożna
Nadzieje wśród najlepszych w Polsce
Za zawodnikami Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje znakomity tydzień. Najpierw drużyna rocznika 2005, trenera Jacka Cyganowskiego, zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Polski, a następnie drużyna rocznika 2009 wygrała wojewódzkie finały i awansowała do ogólnopolskiego finału Pucharu im. Zbigniewa Bońka w Warszawie.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe