Mieleccy seniorzy potrafią się bronić przed napastnikami

  • 02.02.2020, 16:33

Podziel się:

Oceń:

Mieleccy seniorzy potrafią się bronić przed napastnikami Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. To kolejna edukacyjna akcja mieleckich policjantów.
Mieleccy policjanci zorganizowali debatę dla seniorów o bezpieczeństwie. Mówili jak skutecznie bronić się przed napastnikiem i jakie przedmioty codziennego użytku wykorzystać do samoobrony.

Spotkanie z funkcjonariuszami było debatą ewaluacyjną zatytułowaną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Seniorze zadbaj o siebie”.

To kolejna już akcja policji, zorganizowana razem z Mieleckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Swoje uwagi na temat czyhających na seniorów niebezpieczeństw w codziennym życiu przekazał także Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

Niewątpliwym walorem spotkania był udział w spotkaniu policjanta Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, który omówił wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego.

W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście, którzy rozmawiali z seniorami o przemocy wobec osób starszych oraz o przestępstwach najczęściej popełnianych na ich szkodę.

Policjanci radzili jak skutecznie bronić się przed napastnikiem oraz jak radzić sobie ze stresem w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia własnego lub najbliższych oraz jak nie stać się ofiarą przestępstwa, w jaki sposób rozpoznać i zapobiec skutkom zagrożeń. Pokazywali jak przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku, można obronić się przed napastnikiem.

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe