Konflikt w szpitalu wojewódzkim w Rzeszowie: Nagła rezygnacja Dyrektora

  • 01.02.2020, 13:19
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Konflikt w szpitalu wojewódzkim w Rzeszowie: Nagła rezygnacja Dyrektora fot. UMWP Dyrektor Klinicznego Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie Krzysztof Bałata podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska.
Sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zdominowała nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim 31 stycznia.

W obradach pod przewodnictwem marszałka Władysława Ortyla, uczestniczyli członkowie WRDS reprezentujący pracodawców, pracowników oraz związkowców, stronę rządową reprezentowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Na debatę zaproszona została sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

W spotkaniu uczestniczyła grupa pielęgniarek i położnych z rzeszowskiego szpitala oraz ich koleżanki z innych placówek na Podkarpaciu. Na posiedzeniu obecni byli przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok oraz  dyrektor rzeszowskiego szpitala Krzysztofa Bałata.  

W czasie debaty marszałek Władysław Ortyl wielokrotnie apelował o konstruktywny dialog, przedstawił także stanowisko Zarządu Województwa Podkarpackiego zawierające  harmonogram dalszych działań na rzecz zawarcia porozumienia w szpitalu.

Po zakończeniu obrad WRDS dyrektor Klinicznego Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie Krzysztof Bałata podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Marszałek Władysław Ortyl zdecydował o zwołaniu na poniedziałkowy poranek 3 lutego br. posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego poświęconego tej kwestii.

 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe