Karolina Moskal najlepsza w międzywojewódzkim konkursie

  • 28.01.2020, 19:47 (aktualizacja 28.01.2020, 19:59)

Podziel się:

Oceń:

Karolina Moskal najlepsza w międzywojewódzkim konkursie Fot. SP nr 11 w Mielcu. Karolina Moskal zdobyła I miejsce w kategorii literackiej klas VII-VIII.
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 z Mielca, Karolina Moskal została laureatką XIX Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży - Pysznica 2019. Jej utwór był najlepszy spośród 126 nadesłanych wierszy.

W Szkole Podstawowej w Pysznicy odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia  XIX Międzywojewódzkiego  Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

W konkursie swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 55 szkół i 3 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 126 utworów poetyckich.
Jury doceniło wysoki poziom tekstów i prac plastycznych we wszystkich kategoriach wiekowych i  przyznało 30 nagród i 61 wyróżnień.

Wśród laureatów XIX Międzywojewódzkiego  Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży znalazła się uczennica naszej szkoły Karolina Moskal z klasy 8c, która zdobyła I miejsce w kategorii literackiej klas VII-VIII.

Wyraziła ona w utworze lirycznym zatytułowanym „Wartości” swoje osobiste przeżycia na temat idei wolności oraz współczesnego patriotyzmu. Gratulujemy sukcesu młodej utalentowanej poetce, życząc dalszych działań literackich opartych na myślach związanych z nauczaniem Jana Pawła II – zacnego  Patrona Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu.

Tegoroczne artystyczne wyzwanie, „Dar niepodległości i wolności”, było pretekstem dla młodych twórców do wyrażenia osobistych przeżyć i emocji. Kompozycje plastyczne mogły być także poświęcone św. Janowi Pawłowi II, który jako pielgrzym głosił całemu światu nauczanie oparte na poszanowaniu godności człowieka, miłości i wolności’. 

Nad przeglądem, honorowy patronat sprawowali senator Janina Sagatowska  i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Magda z MV
Magda z MV 29.01.2020, 02:01
Gratulacje Karolinko! <3

Pozostałe