Nowy rok i nowe sukcesy pływaków Ikara Mielec

  • 27.01.2020, 17:31
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Nowy rok i nowe sukcesy pływaków Ikara Mielec Fot. Ikar Mielec
W styczniu w Ostrowcu Świętokrzyskim zostały rozegrane mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Bardzo dobrze w tych prestiżowych zawodach spisali się zawodnicy i zawodniczki Ikara Mielec.

Nowy rok i nowe sukcesy pływaków Ikara Mielec. Tak można w skrócie opisać to, co działo się na basenach, gdzie odbywały się mistrzowskie zawody i gdzie pojawiali się pływacy z mieleckiego klubu. 

W mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18- letnich w pływaniu rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim siedemnastoletni pływak Ikara Mielec Dawid Książnicki w rywalizacji  z o rok starszymi zawodnikami zajął piąte miejsce na 400 m stylem zmiennym (w rywalizacji z rówieśnikami był drugi) i siódme na 200 m stylem klasycznym (wśród siedemnastolatków był trzeci). 

W tych samych zawodach jego rówieśniczka i koleżanka klubowa Oliwia Cerlich zajęła dwukrotnie szóste miejsce na 200 m stylem zmiennym (w kategorii juniorek 17-letnich była najlepsza) i 200 m stylem motylkowym (w swoim roczniku była czwarta), była także ósma na 400 m stylem zmiennym /wśród swoich rówieśniczek była czwarta/.  Patryk Magda był dziesiąty na 200 m stylem motylkowym i dwunasty na 400 m stylem zmiennym w wśród siedemnastolatków.

Pływaczka "Ikara" Mielec Wiktoria Malec zajęła dwukrotnie czwarte miejsce w wyścigach na 100 i 200 m stylem grzbietowym w rozegranych w Lublinie zimowych mistrzostwach Polski juniorów 16-letnich w pływaniu. Ta sama zawodniczka awansowała jeszcze do finału na 200 m stylem zmiennym, zajmując ósme miejsce. Jej koleżanka klubowa Julia Gancarz zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym i siódme 400 m stylem zmiennym.

W tym samym terminie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich w Opolu. Dobrze w stylu grzbietowym zaprezentował się w nich Liberto Marcinek z Ikara Mielec, awansując do wyścigów finałowych na 200 m tym stylem i zajmując ostatecznie 20 miejsce.

Czternastoletni juniorzy młodsi swoje mistrzostwa Polski rozegrali w dniach 6-8 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oliwia Trojnacka, pływaczka "Ikara" Mielec, wywalczyła w finałach zawodów w stylu motylkowym: dziesiąte miejsce na 100 m, jedenaste na 200 m i osiemnaste na 50 m tym samym stylem.

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe