350 policjantów, 6 dni, 21 kolizji

  • 03.11.2016, 22:56 (aktualizacja 04.11.2016, 17:00)
  • opr. ms/ KPP Mielec

Podziel się:

Oceń:

350 policjantów, 6 dni, 21 kolizji KPP Mielec
Podczas trwającej 6 dni akcji „ZNICZ” na drogach powiatu mieleckiego pracowało ponad 350 policjantów. W tym czasie na terenie naszego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz interweniowali podczas 21 kolizji drogowych.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu doszło do jednego wypadku drogowego. W sobotę, 29 października, doszło do potrącenia kobiety na ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Pisaliśmy o tym w artykule: Potrącenie przy Sienkiewicza. Uwaga na utrudnienia!

Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do mieleckiego szpitala. Policjanci przyjęli także zgłoszenia o 21 kolizjach oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze pełniący służbę podkreślali, że kierowcy jeździli ostrożnie i rozważnie, wykazując cierpliwość i uprzejmość wobec innych kierujących. Mniej było przypadków brawury i lekceważenia przepisów.


Miss Mielca 2017

Niepokoi natomiast zachowanie pieszych, na których szczególnie w porze wieczorowej należy szczególnie uważać. Jesienią znacznie wcześniej zapada zmrok, co w znacznym stopniu ogranicza widoczność kierujących pojazdami.

Aby zapobiegać zdarzeniom z udziałem pieszych policjanci wydziału ruchu drogowego w czasie akcji „ZNICZ” dodatkowo prowadzili działania prewencyjne, rozdając pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe.
Działania te wpisujące się w akcję „Bezpieczny pieszy” miały na celu wyposażenie niechronionych uczestników ruchu drogowego - poruszających się w terenie niezabudowanym w opaski odblaskowe.

opr. ms/ KPP Mielec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe