Samorządowcy w temacie Banku PBS: "Chcemy zmian w prawie bankowym"

  • 27.01.2020, 09:24
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Samorządowcy w temacie Banku PBS: "Chcemy zmian w prawie bankowym" fot. P. Oberc Samorządy czekają na reakcje Państwa w temacie Banku PBS.
Władze powiatu dębickiego chcą zmian w prawie bankowym. Chodzi o lepsze zabezpieczenie samorządowych pieniędzy w bankach komercyjnych.

Interpelacje w tej sprawie starości dębiccy przesłali do Podkarpackich posłów. Z taką inicjatywą wyszli po problemach z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym - mówi Adam Pieniążek wicestarosta powiatu dębickiego. 
- Uważam, że środki publiczne powinny być bardziej chronione. Pismo w tej sprawie już wysłaliśmy do naszych lokalnych posłów. Mam nadzieje, że będą mieć pole do popisu, żeby zasygnalizować ten problem bo skąd wiemy czy za jakiś czas nie będzie podobnego kłopotu z innym bankiem np. na Podlasiu czy Wielkopolsce - mówi wicestarosta dębicki.


A póki co samorządy poszkodowane finansowo w czasie restrukturyzacji PBS otrzymają blisko 76 mln złotych subwencji oświatowej z ministerstwa finansów. Przypomnimy z usług podkarpackiego Banku Spółdzielczego korzystał samorząd powiatu dębickiego, gminy Czarna i gminy Mielec. W sumie te samorządy swoje straty szacują na około 11 mln złotych. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe