Nadzieje i Stal powalczą o mistrzostwo

  • 26.01.2020, 22:24
  • jz

Podziel się:

Oceń:

Nadzieje i Stal powalczą o mistrzostwo jz
Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje i Akademia PGE Stali Mielec awansowały do wojewódzkiego finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Stawką turnieju są bilety na ogólnopolskie finały, które odbędą się Warszawie.

Hala sportowa hotelu Arłamów będzie ponownie areną zmagań wojewódzkiego finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W poniedziałek o przepustkę do Warszawy rywalizować będą zawodnicy w kat. U-11, tydzień później (03.02) turniej odbędzie się w kategorii U-12. Zwycięzcy wojewódzkich zmagań będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim, który zaplanowano 15 – 16 lutego w Warszawie.

W tym prestiżowym gronie znalazły się również drużyny z Mielca - Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje oraz Akademia PGE Stal Mielec. - To dla nas duży sukces. Znaleźliśmy się w ścisłym gronie najlepszych drużyn na Podkarpaciu - mówi trener APPN Mielec, Paweł Irla. - Oczywiście do Arłamowa jedziemy z ambicjami i dużymi nadziejami. Również tam chcemy się pokazać z jak najlepszej strony - dodaje. 

To kolejna, trzecia już edycja zimowej rywalizacji, która powstała z inicjatywy sternika polskiej piłki. 

- Dzieci muszą grać w piłkę także w okresie zimowym, w hali. To pomaga przede wszystkim w kształtowaniu techniki użytkowej. Granie na małych przestrzeniach, gdzie jest większy pressing, gdzie ciężej opanować piłkę, może tylko pomóc stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Ważna jest również rywalizacja. Dlatego chcemy, aby młodzi chłopcy z całej Polski, najlepsi w swoich województwach, mogli w duchu fair play konfrontować się ze swoimi rówieśnikami i grać o spełnienie swoich snów. Jestem bardzo zadowolony, że marzenia realizują również poprzez nasz turniej – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, reklamując rozgrywki.

Formuła zmagań nie zmienia się od początku. Najpierw odbywają się eliminacje w gminach, powiatach, okręgach i podokręgach, a następnie zwycięzcy walczą w finale wojewódzkim.

Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 32 zespoły w młodszej kategorii oraz 28 w starszej.

– W U-11 siedmiu finalistów zostało wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych rozgrywanych w Brzozowie, Kielnarowej, Rymanowie oraz Sędziszowie Małopolskim. W finale weźmie udział również Orlik Przemyśl, który jest gospodarzem zmagań. W starszej kategorii eliminacje odbyły się w trzech turniejach – w Brzozowie, Dębicy oraz Kielnarowej. Co nas cieszy, to fakt, że rok w rok obserwujemy tendencję wzrostową dotyczącą udziału drużyn w rozgrywkach. Chcemy również podkreślić, że udział w zmaganiach jest całkowicie bezpłatny, a uczestnicy finału oprócz sportowej rywalizacji otrzymują również ciepły posiłek, a dla najlepszych przewidziano puchary i medale godne rangi wojewódzkiego finału – mówi Kamil Hajduk, przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN, koordynujący rozgrywki w naszym regionie.

Osiem drużyn zostanie w wyniku losowania podzielonych na dwie grupy, gdzie zagrają "każdy z każdym", a po dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do półfinałów.

W minionym roku w wojewódzkim finale tryumfowały drużyny SMS-u Rzeszów (U-11) oraz SPEC Stali Łańcut (U-12).

jz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe