Mielec: trwa kontrola przydomowych kotłowni. Strażnicy zaglądają do pieców

  • 25.01.2020, 12:07 (aktualizacja 25.01.2020, 14:34)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielec: trwa kontrola przydomowych kotłowni. Strażnicy zaglądają do pieców fot. Obywatelski Mielec
Mielecka Straż Miejska jak co roku w okresie grzewczym prowadzi kontrole przydomowych palenisk na terenie Mielca. Od początku 2020 roku do piątku 24 stycznia takich kontroli przeprowadzono 13. Dużo? Mało? To pozostawiamy do oceny czytelników.

W trzech przypadkach okazało się, że właściciele nieruchomości wbrew obowiązującym przepisom spalali odpady zabronione. Wobec sprawców tych wykroczeń wyciągnięte zostały konsekwencje karne, a w jednym przypadku zadecydowano o pobraniu próbek popiołu z paleniska do analizy laboratoryjnej.

 

Funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonujący kontroli posiadają upoważnienia prezydenta miasta do jej przeprowadzenia. Mają prawo wstępu na teren prywatnej nieruchomości w celu wykonania czynności sprawdzających. Mogą też żądać informacji w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego, a także dokumentów i wszelkich danych związanych z problematyką kontroli. Jeżeli okaże się, że spalane były odpady komunalne lub zabronione, sporządzany jest protokół kontrolny i sprawca może zostać ukarany mandatem w wysokości  do 500 zł. lub może zostać sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
paulina
paulina 26.01.2020, 16:30
dodam jeszcze- ze uprawnienia malo dla mnie znacza ,,,,,podpis prokuratury pod tymi uprawnieniami mysle ze by mnie zadowolil w pelni!!!!i uwaga ludzie na samozwancow a tak na marginesie to niedlugo pod pokrywka wam beda zagladac!!!!
paulina
paulina 26.01.2020, 16:23
chyba na glowe wszyscy upadli,w zyciu nie wposcilabym nikogo na swoja posesje ,poprasilabym o nakaz sadowy i niech czekaja na moja zgode ,wedlug mnie wejscie na teren mojej posesji bez mojej zgody to naruszenie mojej pruwatnosci !!!MOJ DOM !!TO MOJ AZYL !!!!!

Pozostałe